Můj dlouhý běh - druhé vydání

maketa-e1517500391401Můj dlouhý běh vyšel před čtyřmi roky a prodalo se ho více kusů než jsme s Lubošem očekávali. Poslední půlrok byla kniha prakticky vyprodána. Vzhledem k tomu, že se mě čas od času někdo ptá na naši knihu, tak jsem uvítal Lubošovu nabídku, že vydáme druhé rozšířené vydání knihy. "že vydáme" je eufemismus, protože sepsání dvou nových kapitol a kompletní práci na vydání má na svědomí Luboš. Já jsem přispěl pouze asi dvou hodinovým vyprávěním a několika fotografiemi. Kouzelnou historku Luboš rovněž doplnil do úvodu knihy a přečíst si ji můžete i zde v Lubošově časopise, který zabývá opravdu "jen" běháním. Abych to doplnil, tak přidávám další krátkou historku, která má s tou první dva společné jmenovatele: Maďarsko a Balázse Simonyiho.

V návaznosti na Lubošovo Maďarské setkání se Balázs rozhodl, že se mnou udělá rozhovor pro svůj blog. Jasně, že to byl "rozhovor" ve formě psaných otázek a mých neumělých odpovědí v Angličtině, kdy jsem se na závěr vyjádřil, že mi bohatě postačí, když zachová holá fakta a zbytek udělá dle potřeby. Výsledek lze najít zde.

Číst dál: Můj dlouhý běh - druhé vydání

Hodnocení roku 2016

b035Je zvykem hodnotit sezónu a ten zvyk dodržuji už pěkných pár let, tak se to pokusím prodloužit. Když provedu shrnutí, tak musím napsat, že to nebylo tak špatné. Bylo to totiž napůl. První půlka docela dobrý a ta druhá prostě nevyšla. Protože všechno má své příčiny i následky, tak následkem nepovedené druhé poloviny bylo, že jsem si našel trénéra a to po asi 22 letech. Co se týče příčiny, tak tou hlavní byla únava. Prostě jsem nedokázal přibrzdit, když jsem to potřeboval a od září jsem bojoval především sám se sebou.

Číst dál: Hodnocení roku 2016

Hodnocení roku 2014

IMG 5341

Jak hodnotit uplynulý rok? Kladně nebo negativně. Dá se napsat, že pozitivní věci jednoznačně převažovaly. Tou nejvíc pozitivní bylo, že jsem běhal celý rok bez vážných problémů a případných zranění. Jak pozitivní změna oproti roku 2013. Snažím se svoje tělo pravidelně týrat několika jednoduchými cviky, které čas od času měním, a stal se malý zázrak. SI se mi za loňský rok bloknulo jen jednou na jaře a růžový prášky jsem měl za celý rok jen v počtu 2 ks. To je obrovská změna a nechápejte to tak, že bych analgetika nebral ze zásadních důvodů. Pokud mám nějaký důvod typu velká bolest nebo zánět, tak si je prostě vezmu, ale vždy zvažuji rizika. Bolest svalů nebo samotný fakt, že běžím nějaký těžký ultra, rozhodně není důvod pro pilulku.

Číst dál: Hodnocení roku 2014

Hodnocení roku 2015

SNR 2015 181

Už je to tu zase. Jinak řečeno další rok v p... vlastně pryč. Pochopitelně, že vnímám ten zrychlující se koloběh času, kdy dopíšu jedno hodnocení a už abych začínal to další. Možná bych mohl napsat nějaké univerzální a vždy tam doplnit jen ty správné čísla, jako je rok a počet uběhnutých kilometrů. Asi se nad tím v rámci šetření časem zamyslím. Ovšem, protože nic takového zatím nemám, tak musím něco sesmolit ručně. Pokud by to mělo být i stručně, tak rok 2015 byl docela dost „dobrej a nadějnej“.

Číst dál: Hodnocení roku 2015

Můj dlouhý běh

predek Za 14 dní se začne prodávat kniha Můj dlouhý běh.

Ve filmu Vikingové (The 13th Warrior) vikingský král Bulwyf říká: „Člověka mohou mít za bohatého, až když někdo nakreslí příběh jeho skutků, aby se na něj mohlo vzpomínat.“ Je pravda, že před 1000 roky byla každá kniha malým pokladem, ale moderní doba, kdy každý den vychází desítky knih, poněkud rozmělnila hodnotu tohoto bohatství. Přesto se cítím bohatý.

Tohle bohatství jsem získal díky Lubošovi, který se podepsal prakticky pod vším co v té knize je. Na mě bylo pouze to, abych dodal patřičný materiál, ať už ve formě pokecání u kávy nebo vytažením fotek ze zastrčených CD nebo domácích fotoalb. Luboš nejenom, že dokázal psát stylem, se kterým se dokáži ztotožnit, ale co je hlavní byl schopen dotáhnout celou knihu až tam, kde je teď. Tedy připravenou pro potencionální čtenáře, včetně nachystání prodeje přes web, organizaci autogramiád a promotion přes Facebook.  Ve zkratce se tedy stal kompletním nakladatelstvím a vydavatelstvím v jednom.

Naše společné úsilí si již teď můžete objednávat na webu mujdlouhybeh.cz a pokud budete chtít i poskvrnit stránky knihy mým načmáraným podpisem, tak máte možnost ho získat 18.9.2014 v Brně a 22.9.2014 v Praze v prodejnách Triexpert. Samozřejmě Vám stejnou službu prokážu, když mě odchytnete na některých závodech a těch rozhodně nemám málo. 

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985775

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images