Další trocha běžecké historie

Při uklízení skříně jsem doma našel složku ve které bylo několik výsledků z roku 1994 a také můj členský průkaz atletického oddílu Techniky Brno, kterého jsem byl dlouhá léta členem. Tímto to dávám k dispozici veřejnosti na pospas.

prukaz
V Technice Brno jsem byl od roku 1986 až do roku 1998. VSK Technika Brno nadále existuje, ale bohužel oddíl atletiky už zanikl. Svého času patřil mezi ty špičkové v Brně a jsem rád, že jsem alespoň nějakou dobu byl jeho členem.

domazlice1994
Výsledky z Domažlického 1/2 maratonu v roce 1994. Letmý pohled říká, že se tenkrát běhalo trochu rychleji a také, že běžců, kteří dokázali běžet pod 70 minut bylo o dost více než dnes. V závodě běželi legendy jako Luboš Tesáček nebo bratři Klimešové. Za povšimnutí též stojí, že nesmrtelný Miloš Smrčka se od těch dávných časů zhoršil opravdu jen minimálně.

tabulky
Posledním příspěvkem jsou České atletické tabulky z roku 1994. Opět je zde vidět, že v roce 1994 se běhalo kapánek rychleji než dnes. Na druhou stranu si myslím, že to doznívaly 80. léta, kdy byla atletika státem výrazně podporovaný sport a motivace běžců byla z různých důvodů podstatně vyšší než dnes. Věřím, že opět nastane změna k lepšímu. Prvním krokem je neustále se svyšující počet běžců na různých akcích. Jejich děti se budou dívat na běh už ne jako nesmyslnou dřinu v hodinách tělesné výchovy, ale jako na zábavnou činnost a uvidí zde svoje vzory (rodiče) například při "běhu maratonském". Z těchto dětí se potom může objevit nová generace kvalitních běžců. No a mezitím se lidé v Africe budou mít lépe, začnou tloustnout a koukat na televizi nebo co to bude. Najednou se začnou bílí běžci objevovat v čele a Keňané budou přemýšlet jak by ty ďábelské bělochy ze středu Evropy dohonili.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985058

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images