Můj dlouhý běh - druhé vydání

maketa-e1517500391401Můj dlouhý běh vyšel před čtyřmi roky a prodalo se ho více kusů než jsme s Lubošem očekávali. Poslední půlrok byla kniha prakticky vyprodána. Vzhledem k tomu, že se mě čas od času někdo ptá na naši knihu, tak jsem uvítal Lubošovu nabídku, že vydáme druhé rozšířené vydání knihy. "že vydáme" je eufemismus, protože sepsání dvou nových kapitol a kompletní práci na vydání má na svědomí Luboš. Já jsem přispěl pouze asi dvou hodinovým vyprávěním a několika fotografiemi. Kouzelnou historku Luboš rovněž doplnil do úvodu knihy a přečíst si ji můžete i zde v Lubošově časopise, který zabývá opravdu "jen" běháním. Abych to doplnil, tak přidávám další krátkou historku, která má s tou první dva společné jmenovatele: Maďarsko a Balázse Simonyiho.

V návaznosti na Lubošovo Maďarské setkání se Balázs rozhodl, že se mnou udělá rozhovor pro svůj blog. Jasně, že to byl "rozhovor" ve formě psaných otázek a mých neumělých odpovědí v Angličtině, kdy jsem se na závěr vyjádřil, že mi bohatě postačí, když zachová holá fakta a zbytek udělá dle potřeby. Výsledek lze najít zde.

Zajímavou pointou potom byla reakce skvělé ultraběžkyně Edit Bercés, kterou jsem jmenoval mezi nejlepšími ultraběžci světa. Edit je také Maďarka a vzápětí po vydání článku mi napsala, že mi děkuje, a že doma nikdo není prorokem jak se píše v Bibli:

Thank you very much for mentioning my name among the best ultra-runners. It's funny,  Jesus is right when he says in Luke 4:24 that

"No man is a prophet in his own country"...

There are very few Hungarian ultra-runners who know me, moreover, they cannot even spell my name as you can see it in the article below....


Přitom žádný Maďarský běžec se jí v ultravýkonech nedokázal dostat na dohled a to přesto, že v Maďarsku jsou docela dobří ultramaratonci. Abych tu historku ještě vylepšil, tak při mém loňském výletě do Číny mě Edit požádala o mou knihu (umí sice několik jazyků, ale z Češtiny jen pár slov), což byla příležitost zjistit, že už na trhu není k téměř k sehnání. V Brně jsem našel jeden s posledních výtisků v knihkupectví Kosmas v campusu. Poté, když jsem jí knihu v Číně u jezera Fuxian předal, tak mi začala dělat mezi běžci reklamu, že jsem se musel červenat, protože jsem si velmi zřetelně uvědomoval, že její úspěchy jsou o třídu až dvě výš a ještě k tomu má stále některé osobáky o hodně lepší než já.

Celá Maďarská anabáze má nejspíš finále v tom, že letos v rámci festivalu Jeden svět byl uveden snímek Ultra jehož autorem (a také protagonistou) je Balázs Simonyi a celý je o Spartathlonu. Pokud budete mít možnost, tak na něj jděte. Opravdu stojí za to.

 

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011093

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images