Chvála LBP

S potěšením jsem se zúčastnil letošního vyhlášení Letního Kocourkova poháru. Proč píšu? Protože chci učiniti chválu jednak na pořadatele v čele s Jardou a jednak napsat proč si myslím, že takové akce mají smysl.

Proč běhám LBP?

Protože mě to baví, ale mám další důvody: jednou týdně kvalitní trénink, potkám spoustu zajímavých lidí, pokecám s nimi a tak dále. A to všechno za třicet korun českých.

Proč si myslím, že to má ještě jiný smysl?

Kromě výše uvedených osobních důvodů, které u spousty dalších jedinců mohou být ještě rozšířeny o další osobní důvody, je zde i další myšlenka. V současné době, kdy nad úrovní běžců v Česku pláče kde kdo, je i jednou s cest  jak přilákat a hlavně udržet mladé běžce u této nelehké, ale krásné disciplíny, osobní příklad. Je jasné, že z těch co běhají LPB asi už nikdo do světové scény v bězích nezasáhne (snad kromě té nejmladší generace), ale většina z těch co běhají jsou rodiče nebo prarodiče a svým běháním a přístupem dávají příklad. Ukazují, že jsou i jiné zajímavé věci než počítač, televize a modní rychlé sporty, které ovládají reklamu pro mládež. Dává to velkou šanci, že jednou někdo opravdu talentovaný najde cestu ke sportu, který už dneska baví tolik lidí a každý rok jich mnoho dalších přibývá.

Nedělám si iluze, že to bude za rok nebo za dva nebo že LBP je ten zázrak, který postavíme proti záplavě běžců z Afriky, ale dává to naději a smysl i přesto, že od objevení talentu k jeho projevení se a realizaci je zatraceně dlouhá a trnitá cesta.

Proto ještě jednou díky za LBP, díky pořadatelům a také dík běžcům, že to běhají,

protože pokud se některá s těchto složek vytratí, tak LBP přestane fungovat nebo ztratí smysl.

 

Odkaz na fotogalerii.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
986215

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images