100 km - China style

P1Když mi v někdy v červnu přišel email, že se v Číně běží závod na 100 a 50 km jako Word Championschip Trial, tak jsem neváhal s přihláškou. Trochu problém byl sehnat ještě nějakého další běžce, protože téměř všichni, co mají nohy a běhají ultra, se letos přihlásili na Spartathlon. Nakonec pozvánku přijala Petra Pastorová, ale jen kratší 50 km trať. Po několika emailech v obou směrech se všechno zdárně domluvilo a mohl jsem začít zajišťovat víza, letenky a další drobnosit potřebné k našemu výletu. Jako doprovod s námi jela Renata a Otta Seitl.

Číst dál: 100 km - China style

Winschoten po třinácté

IMG 2906Když jsem dostal v květnu pozvánku od ředitele závodu Henriho (Henri Thunnissen) na letošní Winschoten, tak jsem samozřejmě neměl co řešit. Stejně jsem Winschoten plánoval, ovšem proč bych zastíral, že pozvánka potěší a to hodně. Navíc se mezi závodníky stávám živým inventářem, protože letošní start už byl třináctý a snad neprozrazuji žádnou velkou pointu, když na začátku napíšu, že 13. doběhnutý.

Číst dál: Winschoten po třinácté

Pražský maraton 2017

18361820 1565092613503717 388608685 nPo debaklu na padesátce Castel Bolognese jsem naprosto ztratil chuť běžet v Praze maraton. Abych se odhodlal běžet, byla nutná změna přístupu, o které jsem napsal zde. Zároveň to definovalo závod v Praze jako tréninkový běh, který se náramně hodí do přípravy. Navíc se mi dostalo příležitosti otestovat novou obuv značky Salming Race 5 díky BehejBrno.com.

 

Číst dál: Pražský maraton 2017

Proč jet do Loštic pro tvarůžky...

1...když je můžete koupit v libovolném obchodě. No, protože můžete běžet Borák a okolí Loštic je opravdu parádní. Pokud by to ještě někdo tápal, tak Olomoucké tvarůžky se dělají v Lošticích a mají tam kromě tvarůžkového obchodu, také restauraci, cukrárnu a muzeum. A už 5 let také ultramaton 84 km, maraton a pro doprovod, který se nudí běh na 1 kolo. Atmosféra závodu je doslova rodinná. Bodejď by ne, když velká část pořadatelů jsou moji příbuzní. To se to buduje atmosféra. Možná taky hraje roli, že z hlediska běhu a ultraběhu je většina pořadatelů téměř nepostižená a vnímají běžce jako těžko uvěřitelné blázny, kterým rodinná atmosféra udělá dobře. Letos navíc bylo o 4 diváky více, protože přijela povzbuzovat návštěva z Holandského Winschotenu včetně Margrit a Berta Dijkových, v jejichž domečku pravidelně přebývám na svém oblíbeném 100 km závodě.

Číst dál: Proč jet do Loštic pro tvarůžky...

Vrchol sezóny 2016?

IMG 9647Zodpovědně můžu napsat, že poslední čtvrtina roku je pro mě na poli ultra pěknou ukázkou nejhoršího možného scénáře, jak má vrchol sezóny vypadat. Po nepovedeném Winschotenu a nedokončeném Spartathlonu jsem doufal, že trochu odpočinku a krátká intenzivní příprava mi umožní na MS alespoň přijatelný výsledek. Bohužel průběh přípravy tomu vůbec nenasvědčoval. Neustálý pocit únavy, jen průměrné výsledky na krátkých závodech a nohy, které se už po 5 km pokoušely zdatně simulovat, že jsou dřevěné, rozhodně nebyly tou správnou známky stoupající formy. Vrchol tomu dodal sval v lýtku, který se po jednom tréninku stáhl tak, že jsem mohl jen klusat a to jen s velkým sebezapřením. Do závodu zbývalo 16 dnů a vzhledem k tomu, že bolest se postupně přesouvala v noze na různá místa, tak bylo jasné, že jde o skřípnutý nerv. Naštěstí se mi povedlo dovolat pomoci u Jitky Stehlíkové (http://www.fyziosport.cz/), která nejenom, že dělá fyzioterapii, ale navíc je běžkyně. Pokud váš lékař nebo fyzioterapeut sám dělá sport, tak jste téměř vždy na nejlepší adrese. Skutečně už po první návštěvě bolest v noze ustoupila, ovšem 2 nejtěžší tréninky jsem musel vynechat.

Číst dál: Vrchol sezóny 2016?

Statistika

Návštěvníci
3
Články
243
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
804975

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images