Frankfurt Mainova maraton - poslední maraton

Frankfur-medaile...pochopitelně, že jen letos a to protože mi zítra začíná odpočinek nebo také přechodné období. Co nadělám, když jako poslušný svěřenec plním tréninkové plány. Za Frankfurtský maraton vděčím behejbrno.com a Alešovi Čtvrtníčkovi. Podzimní termín sliboval jednu důležitou věc a to přijatelnou teplotu. Trochu se to pokazilo tím, že na Německo se o víkendu hnala větrná zimní bouře směrem od Baltu, ale Frankfurt je naštěstí daleko na jihu Německa a tím pádem se nepřízeň měla projevit akorát silným větrem.

Číst dál: Frankfurt Mainova maraton - poslední maraton

100 km - China style

P1Když mi v někdy v červnu přišel email, že se v Číně běží závod na 100 a 50 km jako Word Championschip Trial, tak jsem neváhal s přihláškou. Trochu problém byl sehnat ještě nějakého další běžce, protože téměř všichni, co mají nohy a běhají ultra, se letos přihlásili na Spartathlon. Nakonec pozvánku přijala Petra Pastorová, ale jen kratší 50 km trať. Po několika emailech v obou směrech se všechno zdárně domluvilo a mohl jsem začít zajišťovat víza, letenky a další drobnosit potřebné k našemu výletu. Jako doprovod s námi jela Renata a Otta Seitl.

Číst dál: 100 km - China style

Proč jet do Loštic pro tvarůžky...

1...když je můžete koupit v libovolném obchodě. No, protože můžete běžet Borák a okolí Loštic je opravdu parádní. Pokud by to ještě někdo tápal, tak Olomoucké tvarůžky se dělají v Lošticích a mají tam kromě tvarůžkového obchodu, také restauraci, cukrárnu a muzeum. A už 5 let také ultramaton 84 km, maraton a pro doprovod, který se nudí běh na 1 kolo. Atmosféra závodu je doslova rodinná. Bodejď by ne, když velká část pořadatelů jsou moji příbuzní. To se to buduje atmosféra. Možná taky hraje roli, že z hlediska běhu a ultraběhu je většina pořadatelů téměř nepostižená a vnímají běžce jako těžko uvěřitelné blázny, kterým rodinná atmosféra udělá dobře. Letos navíc bylo o 4 diváky více, protože přijela povzbuzovat návštěva z Holandského Winschotenu včetně Margrit a Berta Dijkových, v jejichž domečku pravidelně přebývám na svém oblíbeném 100 km závodě.

Číst dál: Proč jet do Loštic pro tvarůžky...

Winschoten po třinácté

IMG 2906Když jsem dostal v květnu pozvánku od ředitele závodu Henriho (Henri Thunnissen) na letošní Winschoten, tak jsem samozřejmě neměl co řešit. Stejně jsem Winschoten plánoval, ovšem proč bych zastíral, že pozvánka potěší a to hodně. Navíc se mezi závodníky stávám živým inventářem, protože letošní start už byl třináctý a snad neprozrazuji žádnou velkou pointu, když na začátku napíšu, že 13. doběhnutý.

Číst dál: Winschoten po třinácté

Pražský maraton 2017

18361820 1565092613503717 388608685 nPo debaklu na padesátce Castel Bolognese jsem naprosto ztratil chuť běžet v Praze maraton. Abych se odhodlal běžet, byla nutná změna přístupu, o které jsem napsal zde. Zároveň to definovalo závod v Praze jako tréninkový běh, který se náramně hodí do přípravy. Navíc se mi dostalo příležitosti otestovat novou obuv značky Salming Race 5 díky BehejBrno.com.

 

Číst dál: Pražský maraton 2017

Statistika

Návštěvníci
3
Články
248
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
918295

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images