Winschoten - 14. ročník

IMG 8895Znalci vědí, že ve Winschotenu  se běhá mnohem déle. Přesněji - letos už měli už 43. ročník. Ten 14. ročník je počet mých účastí na tomto famózním závodě. Přestože jsem je přemlouval, tak termín udělali jako obvykle v prvním zářijovém týdnu. Ono se totiž 8.9. konalo také MS na 100 v chorvatském městečku Sveti Martin na Muri, což bylo pro mě velké lákadlo. Winschoten je ale jen jeden a tak dostal přednost.

Asi proto, abych si letošní ročník zvlášť zapamatoval,  jsem si pouhých 14 dní před závodem způsobil rupturu v lýtkovém svalu. To si běžím jeden z dalších oblíbených závodů - Malý Vírský maraton - a po 2 km začne velmi ostrá bolest v pravém lýtku. Závod jsem sice doběhl, ale po doběhu jsem nemohl prakticky chodit. Druhý den byl na lýtku vidět hematom a otok, ale chodit jsem už mohl. Ke zlepšení docházelo velmi pozvolna, ale přece. Když jsem šel ve Winschotenu den před závodem klusat, tak byla bolest už je velmi slabá.

Číst dál: Winschoten - 14. ročník

Dáme si trochu Mozarta

IMG 4919smDo Salzburgu jsem se letos podíval už po páté. Pravda po loňské změně trasy, kdy se závod změnil na plnohodnotný ultratrail a začali se tam rozdávat ITRA  body, jsem si říkal, že už je to naposledy, ale jeden by neměl říkat už nikdy. Mozartova 100 má tu nespornou výhodu, že je kvalifikací pro WSER a letos jsem se v loterii WSER dostal jen mezi náhradníky. Takže další kvalifikace se hodila a navíc v Salzburgu i v okolí je prostě nádherně.

Číst dál: Dáme si trochu Mozarta

100 km - China style

P1Když mi v někdy v červnu přišel email, že se v Číně běží závod na 100 a 50 km jako Word Championschip Trial, tak jsem neváhal s přihláškou. Trochu problém byl sehnat ještě nějakého další běžce, protože téměř všichni, co mají nohy a běhají ultra, se letos přihlásili na Spartathlon. Nakonec pozvánku přijala Petra Pastorová, ale jen kratší 50 km trať. Po několika emailech v obou směrech se všechno zdárně domluvilo a mohl jsem začít zajišťovat víza, letenky a další drobnosit potřebné k našemu výletu. Jako doprovod s námi jela Renata a Otta Seitl.

Číst dál: 100 km - China style

Frankfurt Mainova maraton - poslední maraton

Frankfur-medaile...pochopitelně, že jen letos a to protože mi zítra začíná odpočinek nebo také přechodné období. Co nadělám, když jako poslušný svěřenec plním tréninkové plány. Za Frankfurtský maraton vděčím behejbrno.com a Alešovi Čtvrtníčkovi. Podzimní termín sliboval jednu důležitou věc a to přijatelnou teplotu. Trochu se to pokazilo tím, že na Německo se o víkendu hnala větrná zimní bouře směrem od Baltu, ale Frankfurt je naštěstí daleko na jihu Německa a tím pádem se nepřízeň měla projevit akorát silným větrem.

Číst dál: Frankfurt Mainova maraton - poslední maraton

Winschoten po třinácté

IMG 2906Když jsem dostal v květnu pozvánku od ředitele závodu Henriho (Henri Thunnissen) na letošní Winschoten, tak jsem samozřejmě neměl co řešit. Stejně jsem Winschoten plánoval, ovšem proč bych zastíral, že pozvánka potěší a to hodně. Navíc se mezi závodníky stávám živým inventářem, protože letošní start už byl třináctý a snad neprozrazuji žádnou velkou pointu, když na začátku napíšu, že 13. doběhnutý.

Číst dál: Winschoten po třinácté

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985792

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images