Proč jsem neběžel Brněnský 1/2 maraton?

Odpověď na titulní otázku má dvě části:

  1. Připravuji se na PIM, kde je M ČR a protože loni model 1/2 maraton před PIM nevyšel, tak jsem rozhodl neopakovat stejnou chybu.
  2. Proč bych ten závod vůbec měl běžet? Jediným důvodem může být, že je to v Brně asi 300 m od mého bydliště. Další jsem nenašel. Dokonce mám pocit, že pořadatel o České běžce nestojí. Já to chápu jejich výkonnost oproti Africkým gazelám je mizerná, ale mám pocit, že to také přináší demotivaci k nějakému zlepšování případným novým talentům. Budu psát za sebe, ale myslím, že to není jen můj názor.
    Musím se ptát: Proč mám dělat křoví na závodě, kde pořadatel deklaruje ceny pro prvních 5 závodníků, ale pozve a zaplatí 6 Keňských běžců druhé kategorie? Proč bych to dělal, když šance na zaběhnutí dobrého výkonu je malá, protože trať je příliš pomalá (kopec + dlouhé roviny s větrem)?  Chápu, že moje výkonnost je slabší, ale je zvláštní, že na jiný Brněnský běh (ten Lužánecký) pořadateli není zatěžko mně pozvat. Neměl jsem z toho vůbec nic, než pocit, že pořadatel stojí o mou účast. To stačí, protože jsem běžec amatér a startuji tam, kde se mi zachce. Vzhledem k velké nabídce závodů to potom nemusí být zrovna Brno.

Abych se alespoň trochu zúčastnil, tak jsem udělal nějaké fotky, které jsou na rajceti: http://dao.rajce.idnes.cz/Brnensky_1_2_maraton_2010/

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
986231

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images