Badwater Ultramarathon 2010 - před startem

Badwater ultramarathon - den před startem.

Články o naší cestě, příjezdu a výletu po několika státech jihozápadu USA snad napíšu později.

Red Noc před závodem jsme spali v osadě Furnance Creek, které se nachází uprostřed Death Valley a vyznačuje se palmami, návštěvnickým střediskem pro národní park, hotelem, kempem, golfovým hřištěm, bazénem, benzínkou, hospodou - zkrátka civilizací uprostřed velice horké pouště. Hotel jsem objednával telefonicky dva měsíce dopředu a byl problém ho získat. Závodníci a jejich doprovody obsadili FC do posledního místa. Pravda původně jsem tvrdil, že budeme tři a bylo nás dohromady pět, ale to v USA není problém, jen nám přinesli na pokoj rozkládací postel. RedPřijeli jsme kolem druhé hodiny a na registraci jsem měl sotva půl hodiny. Všechno se odehrávalo ve Visitor Centru. Napřed nákup permitu pro auta. U vstupu jsem potom ukázal vestu a blikačky na noční běh a potom odevzdal podepsané waiwery od všech členů týmu. Pak následovalo zašklebení na fotografa, nějaká duchaplnost na video a dostal jsem vak s tričkem a reklamními předměty. Byla tam čepice, návleky na ruce i nohy nějaký gel, malá lékárnička a další drobnosti. Zajímavostí byl dřevěný kolík s mým číslem. Napřed jsem usoudil, že to doprovod zapíchne na místo, kde ukončím svou pozemskou pouť, akorát tam dopíšou RIP. Pak jsem si nechal vysvětlit, že když budu muset odejít (odejet) od trati, tak zapíchnu kolík a na toto místo se později vrátím. Tak to byla pro mě docela novinka. Poslední co jsme dostali byly cedule "Caution Runner" a šli jsme se ubytovat, protože povinná technická konference začínala za hodinu.

Red

Na technickou jsme vyrazili pěšky a těch asi 800 m nebylo v místním počasí úplně snadná věc, ale aspoň jsme si zvykali. Před Visitor Center jsme potkali 2 skupinky turistů z Česka. Prohodili jsme pár vět a tak jako oni si vyfotili teploměr na kterém zrovna bylo 122 °F nebo také 50 °C. Red Ve velkém sále bylo asi 250 lidí a nebylo kam sednout. Představení začal strážce parku, kterému jsem moc nerozuměl. Potom něco říkal ředitel závodu Chris Kostman a největší úspěch měl chlápek ve skotském kiltu asi Scott Wall. Bohužel jsem opět rozuměl dost málo. Pochopil jsem, že všichni to prokládají hromadou vtipů, ale to jsem poznal jen protože se smáli ostatní. Klimatizace makala naplno a udržovala asi 30°C, bohužel hromada lidí zdvihla vlhkost v sále asi na 90% a tak ze mě a také z ostatních tekli potůčky potu. Nevzal jsem si pití a teď jsem litoval. Naštěstí chlápek v kiltu po skončení svého vystoupení vzal láhve s vodou a začal je rozhazovat po sále, když jsem konečně jednu ulovil, tak to bylo jak oáza na poušti - vlastně proč jak.

Po skočení meetingu jsme šli chystat auta. Vybalit, přeskupit, připravit. Všechno v příjemně teplém večeru s teplotou kolem 48°C. Hlavním úkolem, který jsme začali řešit s Martinem bylo nalepení nápisů na auta. Naštěstí měl Martin školení "Jak lepit nápisy." a tak nám pouhá hodina stačila na to, aby většina nápisů byla spíše na autech než všude okolo. Bylo to docela divné lepit na auto povinné nápisy, které zahrnovaly moje jméno a startovní číslo. Také hlavní sponzor Triexpert měl nárok na svůj nápis. Red Naše auta potom vypadala podobě jako ty další okolo, tedy jako pojízdný cirkus. Jedno bylo z půjčovny a byl docela rozměrný Chrysler Town and Country, to druhé byla menší Kia a patřila Karle. Po přenesení zbytku věcí do pokoje jsme mohli vyrazit do místního bazénu. Pravda osvěžení v poušti nebylo to úplně pravé vzhledem k faktu, že teplota vody byla kolem 38°C. Mám rád termální lázně, ale při teplotě vzduchu hodně přes 40°C bych uvítal chladnější.

Red

Večeři jsme absolvovali v místním baru, kde měli speciální menu pro běžce - mastné špagety asi $13, ale nejdříve bylo potřeba počkat 20 minut až nás usadí. Kdo byl v USA ví, že tady místo u stolu zajišťuje personál. V obchodě, který měl otevřeno do 22:00 a ráno otevíral v 6:00, jsme omrkli zda mají dost ledu na ranní doplnění do coolerů a nakonec jsem si koupil ledňáka na dobrou noc. Spaní nebylo nic moc i vzhledem k tomu, že hlasitá klimatizace udržovala teplotu o sice hodně nižší než venku, ale ne dost na dobré spaní.

Pokračování

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1009996

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images