Kladno 24h 2010 - 2011

Red

Jak titulek napovídá porovnal jsem svoje mezičasy na dvou ročnícíh 24 hodinovky na Kladně.

Byly jsme tam v prakticky stejné sestavě a hlavní rozdíl byl v počasí. Asi nemá cenu se rozepisovat o tom jak nám 20 hodin v kuse pršelo a pršelo a pršelo... Takové ty méně podstatné detaily jako, že mě už po 3 hodinách bolely nohy a po 12 hodinách byly moje chodidla zralá na pedikůru, protože už kůže odpadávala sama, tak ty už napsalo spousta dalších účastníků závodu. Za sebe musím zmínit tradiční potíže se žaludkem, které začaly tradičně kolem půlnoci. Závod mě letos opravdu nebavil v kombinaci s počasím to byl děs a hrůza. Dnes 14 dní po závodě už zase začínám mít chuť to ještě vyzkoušet, ale po závodě  bych klidně prohlásil, že už nikdy více. Data pro srovnávání poskytl SMCT, konkrétně Jarda Rosa.

Graf 1 - porovnání kilometráže v jednotlivých hodinách

Na grafu je zřetelně vidět, že jsem to běžel dost podobně. Dokonce, když jsem udělal trendovou křivku pro obě řady, tak se prakticky překrývala. První úbytek sil tradičně přichází zhruba po 12 hodinách závodu. Největší krize potom letos přišla po 15. hodině a loni už po 13. hodině. Hlavní letošní pauza byla v 16. hodině běhu( po 3 ráno), kdy jsem si lehnul na 15 minut. Dalších 17 minut zabrala příprava na ulehnutí a také následné vylézání z tělocvičny. Loni se k tomu přidala ještě pauza kolem 20. hodiny, kdy jsem vytuhnul na židli a musel tuto ztrátu dohánět zvýšeným usilím v konci závodu.

Je jasné, že krize přichází vždy od jedné do třetí hodiny ráno a je otázka jak moc na to má vliv právě čas, kdy je můj organizmus navyknutý být v hlubokém spánku. Asi budu muset vyzkoušet nějaký 24h závod, který startuje už ráno v 7 hodin.

Red

Graf 2 - porovnání součtů kilometrů

Zde je vidět, že až do 17 hodiny závodu jsem letos běžel lépe než loni. Pak se to zlomilo a i přes chybu kolem 20 hodiny v loňském roce, byl nakonec v cíli rozdíl 9 km. Pravdou je, že loni jsem byl o něco lépe motivován, protože Reinhol Strasser měl v loni větší náskok, který se hůře stahoval a na konci závodu jsem byl donucen v velkému finiši.