CCUM 2012 - přípravy

Jak už jsem psal zde a jak proběhlo v různým médiích (např. zde nebo zde) v sobotu odlétá Česká výprava na CCUM - Copper Canyon Ultramarathon. Napíši tedy něco málo z našich příprav.

Urique (© Milan Daněk)Výprava

Kromě mé maličkosti:

Alena Žákovská - běžkyně, ultraběžkyně, Ocelová žena, cestovatelka
Milan Daněk -  běžec, cestovatel
Tomáš Odehnal - běžec
Jan Charvát - běžec a často i doprovod na závodech
Renata Žižlavská - můj nejčastější doprovod 

Cestování

Cesta bude dost dlouhá a náročná. Odlétáme z Prahy 9:15 a další zastávkou je Amsterdam. Odlet z Holandska je potom 14:40 a přílet do Mexico City na letiště Juarez v 19:25 místního času do čehož je potřeba započítat časový posun -7 hodin. Pokud se shledáme se svými zavazadly, tak se přesuneme na autobusové nádraží a pokusíme se co nejdříve odjet směr Los Mochis, odkud jezdí vlak směr Copper Canyon. Autobus má jet asi 22 hodin. Cesta vlakem potom dalších asi 8 hodin, ale ta narozdíl od  autobusu prý patří k nejhezčím na světě. Nakonec nás asi čeká cesta místním autobusem dolů do Urique.

Počasí a trénink

Podle informací od zdroje nejpovolanějšího, kterým je ředitel závodu Caballo Blanco, jsou teploty v době závodu od 25°C až do 35°C, což je trochu problém vzhledem k počasí u nás. Je pravda, že budeme mít asi 5 dní na aklimatizaci, ale stejně vysoké teploty považuji za největší problém závodu. Abych si aspoň trochu zvykl, tak jsem zařadil do tréninku saunu. A aby to saunování bylo trochu výžívnější, tak tam mám šlapadlo (orbitrack) a absolvuji 3 x 10 minut zátěže při průměrné teplotě 80°C. Musím říci, že ta třetí zátěž už mě dostává do "infarktového" stavu. No, ale třeba to pomůže. Jinak tu saunu mám k dispozici (potobně jako před BW) diky členovi výpravy Honzovi.

V rámci přípravy jsem absolvoval i očkování proti žloutence A, B a proti tyfu. Musel jsem kvůli tomu ubrat v tréninku a necítil jsem se několik dní moc v pořádku. Jinak stále jsem v mírném útlumu, ale doufám, že se to do závodu zlepší.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
986228

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images