Plzeň 2013 závod a měření

img 8852Vracím se k MČR na 100 km a to ze dvou důvodů: jednak jsem o tom ještě nic nenapsal Smile, za druhé v rámci Plzeňského závodu proběhlo další měření ultramaratonců. Odebírala se krev, což bylo pro dost lidí traumatické, protože pan doktor bohužel nebyl praktik a celkem logicky v nemocnici odebírá krev sestra. Co se týče mě, tak jsem byl v pohodě. Píchnutí jehlou, přestože se nepovedlo hned napoprvé mě nemohlo rozhodit. Podstatně méně náročné potom bylo změření tělesných poměrů tuků, svalů a vody pomocí přístroje Inbody. Právě o dokumenty, které z něj vylezly před použitím a po použití mého těla v rámci 100 km závodu, se chci podělit.

Samozřejmě se hodí něco říci i k samotnému závodu. Když to shrnu, tak se mi neběželo nejlépe, ale to je v posledních měsících normálka. Týden před MČR jsem si zkusil zaběhnout 6 hodin ve Steinu. Nebylo to zrovna ono, takže taktika pro závod v Plzni byla běžet opatrně. Což jsem dělal a tempo držel na úrovni 4:10 na kilometr. Radek Brunner se nechal unést pocitem, že se mu dobře běží a pádil tempem o deset vteřin rychlejším. Rozhodl jsem se nechat ho a počkat co to udělá. Pokud jeho forma není na té nejvyšší úrovni, tak se to po šedesátce (kilometrů samozřejmě) pozná - to už jsem na závodech párkrát viděl. Já sám jsem vybojoval remízu se svým žaludkem. Nemohl jsem sice sníst všechno co bylo v plánu, ale přece jsem 4 gely do sebe nacpal. Vody a dalších tekutin o trochu méně, ale vzhledem k téměř ideálnímu počasí na úrovni 8°C a mírných přeháněk, to nebylo nutné. 

Radek se opravdu začal trápit a během posledních 30 kilometrů jsem mu utekl o 19 minut. Nebylo to nejhorší, přestože konec závodu už i v mém podání patřil do kategorie rigor mortis. Na druhou stranu, když jsem viděl záznam svého rozhovoru pro místní televizi, tak musím potvrdit, že endorfiny udělaly svoje. Nikdy jsem si neuvědomil jak jsem "vytlemenej" po takhle náročným závodě.

Otci musím poděkovat za doprovod. Pořadatelům včetně běžícího ředitele Šroubka za závod. A sponzorům za vybavení a gely a guaranu.

 

Porovnání měření Inbody před a po

Za povšimnutí stojí především hodnoty: hmotnost, svalová tkáň a tuková tkáň. Zdá se, že běžet svižnou stovku vede k úbytku tuků. Kdo by to byl řekl, že ano. Bohužel to asi není ideální řešení pro osoby velikosti XXL. 

 

skmbt c36413041119460 0001

 skmbt c36413041119460 0002

Výsledky závodu

 

Fotogalerie na rajčeti

 

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1010036

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images