Půlmaraton ve Stuttgartu - víc štěstí než rozumu

IMG 2159Tenhle závod se odehrál více než před měsícem, takže se zdá, že není důvod se vracet k tak dávné historii. Přesto se k němu vracím a tím důvodem je druhá polovina nadpisu.

Samotný běh ve Stuttgartu jsem už absolvoval asi 6x. Má to jednoduchou příčinu - Stuttgart je partnerské město Brna a bývám tam vyslán reprezentovat svoje „rodné“ město. Vždycky jsem jim zde záviděl jaký, že to mají parádní běh oproti Brnu, kde půlmaraton až do letoška vypadal jako závod okresní ligy. Letos se to změnilo a je otázka zda toho město Brno využije.

Něco slov k samotnému běhu. Na ½ maraton zde startuje asi devět tisíc lidí a po menším nedorozumění před několika roky už dostávám startovní číslo do první řady. V roce 2010 jsem totiž dostal číslo se žlutým pruhem, což bylo až do poslední skupiny závodníků, kteří to dávají za dvě hodiny. Naštěstí mně uvěřili, že jsem to v tom roce běžel pod 1:10 a Nadine (která se o nás starala) mi zařídila žlutý proužek, abych mohl startovat vpředu. Zní jako celkem dobrý vtip, protože ten rok jsem vyhrál. Letos se chvilku po startu do čela dostal pozdější vítěz Martin Beckman. Očividně běžel v jiné kategorii. Kousek za ním jsem snažil já a další dva běžci. Jeden byl viditelně Afrického původu, ovšem jeho postava rozhodně nepatřila vytrvalci, ale spíše sprinterovi. Proto nepřekvapilo, že zmizel zpět už na třetím kilometru a dále jsem ho neviděl. Zůstal se mnou Marcus Hauber, ale bohužel se zezadu IMG 2198dotáhl další běžec Jan Muller a tak jsme o druhé a třetí místo bojovali ve třech. Několik nástupů na střídačku jsme zkusili každý, ale nevedlo to k výsledku. Až, když jsme opouštěli údolí řeky Neckar, tak odpadl Marcus Hauber, ale v souboji o druhé místo jsem to vydržel jen asi do 19 km. Potom jsme si každý už udržovali pozici až do cíle závodu na stadionu Mercedez-Benz arena, který je opravdu monumentální. Celou dobu bylo příjemné počasí kolem 21°C, akorát těsně před stadion začalo trochu pršet.  V každém případě příjemný kontrast s tropickými vedry toho týdne, které o víkendu stále přetrvávaly ještě v Česku. Výsledný čas 1:10:44 je můj letos nejlepší.

Po závodě jsem šel udělat fotky Robertu Míčovi, který startoval na 7 km, a kde opět na startu stálo přes tři tisíce lidí. Robert běh s přehledem vyhrál a tak naše letošní skóre bylo o fous lepší než loni, kdy byl druhý a já na ½ maraton čtvrtý.

Při čekání na vyhlášení jsme si dali porci „Maultaschen“ – místní speciality. Fotky, pózování, přebrání ceny, rozloučení, odjezd a cesta domů. Všechno v pohodě. Drama začalo ve chvíli, kdy jsem začal vybalovat a při pohledu do svého fotobatohu jsem na místě, kde měl být foťák, uviděl prázdno. Zalapal jsem po dechu víc než v cíli závodu a mozek začal šrotit na plný výkon. Po tom co jsem v hlavě promítl film „posledních chvil“, jsem dospěl k názoru, že jsem foťák nechal ležet na stole po vyhlášení, kdy jsme se loučili a odjížděli domů. Zapomenout Canon 7D s objektivem 24 – 70, kteráž to kombinace váží asi 2 kila, to už je slušný výkon. Pokud se to bude zhoršovat, tak mi nedávejte do ruky nic cenného a hlídání například dětí bych považoval za velký hazard. Teda pokud se jich náhodou nechcete zbavit. Protože byla půlnoc, tak jsem nemohl prakticky dělat nic, než napsat email Nadine, ať se zeptá pořadatelů, zda nějaký poctivý nálezce nevrátil jeden větší foťák.

Druhý den jsem měl odpověď ve smyslu: „to je dost špatné, ale zeptám se“.IMG 2237

Další týden byl MUM, takže jsem šel půjčit foťák od Švagra, protože objektivy mi zůstaly. No a ve čtvrtek se stal zázrak, protože Nadin odepsala, že kamera se našla. Tímto mi nezbývá než poděkovat neznámému nálezci, pak samozřejmě Nadin a finálně paní Hanně Zakhari, která měla cestu do Brna a foťák přivezla, i když se jí musel trochu pronést.

Je hezké, že rozum mě sice už opouští, ale štěstí zůstává.

 

Výsledky

WWW

Komentáře   

 
0 #1 Mirek Kostlivý 2013-07-25 12:29
Tak to je opravdu slušný výkon - tedy zapomenout takhle drahý foťák (o výkonu na půlku nepochybuji) :lol: ! Tak nevím, jestli si ho (CANON 550D/17-55mm) mám brát zítra do Kladna. Moje skleróza je taky velká, ale slíbil mi výpomoc Evžen Ge i se Sárou, tak snad se o mě postarají ;-)
Citovat
 

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011056

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images