Silva Nortica Run po šesté

IMG 9141Žádné velké jubileum to není, ale přece jenom mi to přišlo k zaznamenání do nadpisu. První tři roky se běhalo do Rakouska a zpět a trať bylo o kus kratší. Ta dnešní je o 20 km delší, ale krásná je přinejmenším stejně nebo ještě hezčí. Právě ta nádhera na trati mě letos přesvědčila, abych pokračoval až do cíle.

Po návratu z Floridy se stále necítím v pořádku – asi jsem se moc dlouho flákal a ten přesun přes oceán a vůbec. První týden jsem hrozně špatně spal, ten další jsem sotva běhal. Tím pádem jsem zrovna velkou chuť startovat na SNR neměl, ale už jsem se přihlásil, běhat jsem mohl, takže jsem se rozhodl pro start.

Bydleli jsme asi 300 metrů od startu, takže jsem vstal v 5:00 posnídal půlku suchého rohlíku, oblíkl se a vyrazil přímo na start. Do ledvinky jsem narval 5 gelů a dal instrukce Renatě, aby mě zkusila podpořit na OS 65 km, kde se dělila trasa na kratší 90km a delších 106 km. Po startu se vytvořila skupinka, kterou vedl Radek Brunner, který pomalu stupňoval tempo až na 4 min/km. Vzhledem k mému stavu v uplynulém týdnu jsem rozhodně nechtěl jít dopředu a ještě více stupňovat tempo. Zatím se mi běželo docela dobře a díky lahvi s vodou a relativnímu chladu jsem nemusel zastavovat na občerstvovačkách. Všechno bylo dobrý až do začátku Terčina údolí, tam mi došla energie. Trochu moc brzo. Normálně by to mělo být asi o 50 km dále. Napřed jsem doufal, že to přejde až sním gel, ale když ani po druhém gelu se to nelepšilo, tak mě začali napadat myšlenky typu, že se na to můžu vykašlat. Proplížil jsem se znovu Stropnicí a výhled na Dobrou vodu mě uchvátil. Kdesi nahoře, na konci louky jsem naposledy ten den viděl Radka. Rozhlídl jsem se okolo a rozhodl se, že poběžím kvůli té nádheře, která je vidět po trati. Prostě, i když mi to zrovna nejde, tak ten zážitek může být po všech stránkách intenzivní. Běželo se blbě, ale běželo. Zatím mě zezadu nikdo nedobíhal, takže jsem moc nezávodil a díval se po kytkách a broucích. Taky jsem poslouchal jak všichni ptáci řvou jak na trhu a čichal intenzivní letní vůně, které obklopovaly silnici. Na 25 km jsem potkal Pavla Frčka, který mě informoval, že Radek má asi 3 minuty náskok a že ho můžu dohnat. To určitě. Leda, že by mu úplně došlo a na to rozhodně nevypadal.

SNR-vyskaKozí farmu jsem jenom proběhl, vodu jsem nabral o kousek dříve a sýr mám sice rád, ale při závodě si na něj netroufnu. U Baronova mostu už bylo docela vedro, ale ty výhledy na cestě k Pohoří na Šumavě jsou prostě nádhera. Marmelády na dalším občerstvení jsem si užil pouze pohledem, protože jsem opět neměl dost odvahy na ochutnání. Raději jsem dal gel a nabral do láhve čerstvou vodu. Ačkoliv jsem dokázal držet tempo kolem 5 min/km a občas i rychleji, stále mi chyběla energie. Občerstvení na 65 km lákalo možností zkrátit trasu, zvlášť, když jsem se dozvěděl, že Radek má náskok nejméně 20 minut, ale to bych přišel o křížovou cestu v Cetvinách. Těsně pod výběhem k prvnímu zastavení bylo občerstvení, kde jsem doplnil láhev a pokračoval ve své vlastní křížové cestě. Byla pěkná. Po prudkém seběhu jsem se po chvilce dostal až na křižovatku u Cetvin a potom následovalo asi 10 km mírného stoupání až do 82. kilometru. Vzhledem k tomu, že Renata tam stále nedorazila, ta jsem si vzal gel z místních zásob a doufal, že mi dodá více energie, protože jsem tušil, že Michal nebude daleko za mnou.

Renatu s Čipem jsem nakonec potkal až na 85. kilometru, kde už sem víceméně nic nepotřeboval, ale měl jsem radost, že je vidím. Zároveň jsem se rozhodl, že si dám colu.V dalším lese jsem sice měl znovu krizi, ale pomalu jsem se rozbíhal. Další občerstvení a znovu cola. Dostal jsem se na místo, kde se k naší trase připojovali maratonci a půlmaratonci a najednou se mi běželo líp. Najednou jsem relativně dost energie. Po překonání 100 kilometrů se za chvíli objevilo poslední občerstvení a po něm pětikilometrový seběh do Horní Stropnice. Najednou to šlo. Tempo se dostalo zase na úroveň 4 min/km. Tělo samozřejmě bolelo, ale měl jsem energii a aspoň jsem si mohl užít doběh do cíle.

Čas 8:39:50 byl o 15 minut horší než loni a za Radkem jsem zůstal téměř o 20 minut. Žádná sláva, ale přežil jsem a ten zážitek byl intenzivní po všech stránkách.

SNR-Tempo

 

 

Výsledky

 

Fotky

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985060

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images