Proč jet do Loštic pro tvarůžky...

1...když je můžete koupit v libovolném obchodě. No, protože můžete běžet Borák a okolí Loštic je opravdu parádní. Pokud by to ještě někdo tápal, tak Olomoucké tvarůžky se dělají v Lošticích a mají tam kromě tvarůžkového obchodu, také restauraci, cukrárnu a muzeum. A už 5 let také ultramaton 84 km, maraton a pro doprovod, který se nudí běh na 1 kolo. Atmosféra závodu je doslova rodinná. Bodejď by ne, když velká část pořadatelů jsou moji příbuzní. To se to buduje atmosféra. Možná taky hraje roli, že z hlediska běhu a ultraběhu je většina pořadatelů téměř nepostižená a vnímají běžce jako těžko uvěřitelné blázny, kterým rodinná atmosféra udělá dobře. Letos navíc bylo o 4 diváky více, protože přijela povzbuzovat návštěva z Holandského Winschotenu včetně Margrit a Berta Dijkových, v jejichž domečku pravidelně přebývám na svém oblíbeném 100 km závodě.

Start závodu je v 7:00 hodin, což je rozumný kompromis, aby se nemuselo ráno vstávat a zároveň ti pomalejší stihli doběhnout do tmy. Na startovní čáře i přes standarní počet běžců, kteří přes svoji přihlášku nedorazili, bylo 35 závodníků. Oproti předchozím letům jsem tušil, že mi vyrostla konkurence, tentokrát v podobě Ondry a Zbyňka. Moje letošní forma se zatím těm předchozím letům ještě stále nevyrovnala a tak bylo jasné, že tenhle závod nebude úplně zadarmo. První kolo jsem běžel za Zbyňkem a těsně před náběhem do druhého jsem ho o kousek předběhl. Ondra pěkně v klidu běžel o 200 m zpět a nehodlal se nijak vysilovat. Při probíhání cílem jsem si vzpomněl, že si mám vzít lahvičku vody a při prudkém obratu zpět ke svým zásobám jsem předvedl pád jako v grotesce s Chaplinem. Nejenom, že Zbyněk získal náskok 100 m, ale já utrpěl zelený zadek a šrám na svém egu. Aspoň jsem těch pár věrných diváků v tom ospalém ránu probral a pobavil. Vzápětí jsem natlačil gel a 2rozhodl se opět ukázat, kdo je na téhle trati doma. Nešlo ovšem tak lehce jak bych potřeboval, protože tomu stále chyběl taková ta jiskra a pocit lehkosti. Při úporné snaze jsem druhé a třetí kolo vybudoval malý náskok a doufal, že to dál půjde zrovna tak. Bohužel se trochu zaseklo trávení a čtvrtý gel jsem nějak nemohl do sebe dostat. Opravilo se to až v půlce pátého kola těsně za občerstvovačkou, ale zároveň tempo poněkud pokleslo. Když jsem se náhodně otočil v zatáčce, tak jsem málem spadl do příkopu, protože Ondra už mi dýchal na záda. Jeden by řekl, že je nejvyšší čas začít závodit, ale já jsem zrovna se závoděním končil. Za Ondrou jsem se akorát smutně podíval a pokračoval svůj “vlastní boj”. Do konce kola získal nejméně 2 minuty náskok, což mě vůbec nemuselo trápit, protože krize dospěla do fáze “všechno mi je jedno”. Přesně ta situace, že kdyby tam byl veterinář, tak ho poprosím, aby mě utratil. Úplná ztráta energie, a také naděje na nějaký běžecký souboj. Asi tři kilometry jsem ploužil a čekal jestli se vzpamatuji. Pak to bylo sice lepší, ale na tempo z předchozích kol jsem mohl klidně zapomenout. Pro probuzení z letargie dokonce přišla na posledních 20 bouřka, ale ta už opravdu nic neřešila. Cíle jsem dosáhl již v o dost lepším stavu než v pátém kole, ale na jásání to rozhodně nebylo, protože Ondra mi nadělil asi 13 minut. Oproti loňskému času jsem si pohoršil o 26 minut, a to jsem loni doběhl v náramné pohodě a s úsměvem. Pozitivní je, že oproti Plzni a Castel Bolognese šel výkon zřetelně nahoru a tak se těším na další Ultra, kterým bude Mozart 100 v Salzburgu.

V rámci závodu jsem otestoval Salming Speed 5, což je silniční bota, ale na Boráku se celkem osvědčila.

 

Moje výsledky

 

Rok

Výsledek

2015 (bloudění 5 km navíc)

7:01:05

2016

6:24:40

2017

6:52:33

 

borak 2017 21339 image002

 

Výsledky 2017

 

Fotky

Komentáře   

 
0 #2 Jitka 2017-07-04 10:02
Díky za krásný článek, vtipně napsaný, i když je jasné, že v průběhu závodu pořád veselo nebylo.
Držím palce, ať ti to běhá a píše. :-)
Citovat
 
 
0 #1 1bubobubo 2017-05-27 21:17
Zase jsi mě pobavil Dane :lol: a když k tomu připočtu popis Zbyňka: "Dan uklouzl na kapce rosy" tak fakt dobrý. Jsem rád, že se pomalu a jistě vracíš do pohody, myslím té běžecké, protože jinak se zdá podle zápisku, že v pohodě jsi 8)
Citovat
 

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1010017

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images