Gibraltar World Trophy 50 km.

Část I.

redNa závod do Gibraltaru jsem se nominoval. Je to jedna z mála akcí, která pořádá IAU a na které zve jenom ty kteří se kvalifikují. Ti ostatní můžou přijet za svoje na veřejný závod. Kvalifikačním předpokladem bylo letos vítězství na jednom z kvalifikačních závodů a čas pod 3:20, protože běžců je zvaných 20, tak dalším sedm  je doplněno dle pořadí časů, které zaběhli na těchto kvalifikacích. Jedním z kvalifikačních závodů je i můj oblíbený závod v Itálii v Castelbolognese, který se běhá každý rok v termínu 25. dubna. Letos jsem bohužel nevyhrál, ale můj osobák stačil na 7. místo v pořadí a tím pádem i na pozvánku. Tato pozvánka je letos docela cenná věc, protože příští rok ve stejném termínu se bude na stejném místě konat MS na 100 km a takhle byla možnost si toto dějiště pořádně obhlédnout.O Gibraltaru a potažmo Andalusii, kde jsme po závodě absolvovali dovolenou budu psát později a v jiných článcích. Tady se zaměřím na samotný závod.

Na Gibraltaltar, který je Britskou kolonií, sice létají letadla, ale jsou značně drahá a navíc startují jen v Anglii. Z tohoto důvody jsme přistáli v Malaze a v pronajatém autě se dopravili na Gibraltar. Zaparkovat na Gibraltaru lze jen s největšími obtížemi. Malá Strana v Praze má proti místním poměrům poměrně široké ulice a spoustu místa. Naštěstí u našeho hotelu nám rezervovali místo pro auto a to zdarma.

V pátek se konala technická konference, kde jsem se dozvěděl akorát to, že trať je jiná než bylo avizováno a že poběžíme 2 km a potom 6 x 8 km na obrátkové trati, která je stejná tam i zpět. Občerstvení potom bylo u startu a na obrátce. Detaily jaké občerstvení, kdy a kde dostaneme čipy a čísla a další informace už tak jasné  nebyly. Následovalo slavnostní uvítání na místním stadionu, což v obrovské hale vypadalo trošku tristně, protože kromě členů výprav, členů IAU a dalších představitelů zde bylo ještě asi 30 lidí, které jsem nedokázal identifikovat. Pravda se ukázala o chvilku později, kdy přišla vystoupení tanečníků na hudbu M. Jacksona a potom také dětí s gymnastikou a mně konečně došlo, že to jsou asi rodiče těch dětí. No jako příprava na příští rok to možná bylo zajímavé, ale jinak Gibraltar o této akci neměl ani potuchy. Následovala pasta párty s těstovinami a paellou.

V sobotu závod začínal až v 14:30, takže ráno v klidu vyspat a po mírné snídani už pouze soustředění na závod. Pečlivým hlídáním vchodu hotelu jsem získal jedno číslo a když jsem se domáhal druhého jak bylo v propozicích (závodník je povinen umístit jedno číslo na hruď a druhé na záda), tak mi bylo řečeno, že bude jen jedno. Dále, že zavírací špendlíky budou asi na startu a čipy budou později. Docela velká zábava.

Na start, který byl na nejjižnější části poloostrova, na Europa pointu, nás odvezl autobus. Čip jsme tam dostali a zároveň získali i špendlíky na číslo. Šatny a WC byly na mírně rozestavěném zařízení místního kriketového hřiště. Do startu se neudálo už nic zajímavého, kromě zmatečných informací, kde je start a rychle se měnícího počasí. Start se nakonec odehrál v mlze a teplotě cca 22 °C a nakonec měl jen asi 5 minut zpoždění což jsem věru při dosavadních zmatcích ani nečekal.

Pokračování

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985745

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images