Jedovnice a slabá forma

Běh kolem Jedovnického rybníka byl první závod po návratu ze Španělska. Tento závod běhám na podzim už tradičně.

Napřed něco málo k tréninku v týdny před. V úterý byl můj první běžecký den po osmi dnech neběhání, cestování a užívání si Andalusie. V úterý to ještě šlo, ale ve středu jsem se rozhodl pro asi 30 km volný běh. Měl jsem co dělat abych se dostal zpět do práce. Nohy vůbec nefungovali, únava v nohách byla taková, že jsem sotva lezl. Ve čtvrtek jsem se rozhodl jít tempo, abych rozbil ty kameny v nohách. 3 x 2 km v tempu 3:20 mě trochu probrali k životu, ale pocity nebyli bůhvíjak fantastické. Z dlouhého úvodu plyne, že jsem od letošních Jedovnic očekával akorát dokončení a doufal, že mě nikdo nedeklasuje o víc jak jednu výkonnostní třídu.

Po rozklusu s Čipem jsem se přivítal s tradičními soupeři a s jedním, který byl Jedovnicích poprvé, tedy Tomem Blahou. Od startu jsem nasadil svoje tempo, ale po 2 km jsem vycítil mírné zaváhání na straně Tomáše. To byl popud k nasazení a získání pokud možno rozhodujícího náskoku. Přece jenom nikdy jsem nebyl sprinter a slovo želva patřilo k těm lichotivějším o mém finiši. Docela mě překvapilo, že to zafungovalo. Už při náběhu na blátivou část trasy jsem měl náskok a ten postupně narůstal. Běžel jsem sice namáhavě a s pocitem závaží na nochách, ale stále na čele. Do druhého kola už byl náskok více než dostatečný, nicméně to pravé překvapení bylo až v cíli. Napřed hlasatel a potom pohled na hodinky mě ujistil, že je to traťový rekord.

Nějak přestávám rozumět svému tělu. Ovšem pokud to bude s takto pozitivním výsledkem, tak se s tím asi smířím...

Ještě k první ceně, kterou je tradičně živý kapr. To mu se říká cena - Danajský dar. Další hodinu jsem potom doma trávil kucháním a čištěním asi tří kilové ryby. Měl bych pro pořadatele vylepšení. Je sice efektní, že každý nese svou rybu vylovenou z velké kádě, ale například mě by například vůbec nevadilo, kdyby mi ji za rohem vyměnili za naporcovanou rybu v sáčku.

Tabulka mých startů v Jedovnicích.

Rok Čas Poznámka
2005 0:35:57 Traťový rekord, mlha a deštivo
2006 0:36:46 Bláto a prodloužená trasa o 100 m
2007 0:36:10 Sněžilo a bylo blátivo
2008 0:36:34 Pěkné počasí i trať
2009 0:35:41 Traťový rekord. Pěkné počasí, ale blátivo

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
986233

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images