Spartathlon 2015 – na 245 km se může stát cokoliv

IMG 5054Ze začátku se mi o letošním Spartathlonu ani nechtělo psát, ale proč ne, když už se to stalo. Mým cílem pro letošek bylo dokončit. Samozřejmě, že co nejlépe.

Složení týmu bylo 3 členné a tradiční účastníky Renatu a Vaška doplnil Petr. Ve čtyřech (ve třech) se to lépe táhne. Námitky, že cca 1700 km je moc dlouhá cesta autem a že snad bych snad mohl být před startem unavený už znám, ale ujišťuji čtenáře, že se tak necítím. Naopak mi to přijde bez stresu a navíc pro 4 lidi je to prostě autem o dost levnější než letět a půjčovat auto. Mimochodem, pokud se najde dobrovolník, který má jazykové předpoklady (trocha angličtiny), řídí auto, dokáže se zároveň navigovat, poskytne mi podporu (není to nic světoborného) a dokáže to všechno dělat asi 30 hodin, tak ať napíše do emailu – poletíme letadlem.

Číst dál: Spartathlon 2015 – na 245 km se může stát cokoliv

Spartathlon 2015 - info před startem

IMG 2585V Athénách 25.9.2015 7:00 (6:00 středoevropského času) startuje 33. ročník slavného Spartathlonu. Závod začíná pod Akropolí a končí u sochy krále Leonidase ve Spartě. Celková délka je 246 km a pro mě to znamená už 4. start. V letošním roce startuje 6 běžců z Česka a 2 ze Slovenska. Další informace můžete přečíst na oficiálních stránkách: http://www.spartathlon.gr/. Průběžný report našeho snažení bude na stránkách http://www.dlouhybeh.cz/. Něco bude také na mém FB.

Pokud si něco chcete přečíst o mých předchozích startech, tak můžete např. zde: Spartathlon

Spartathlon – podruhé po stopách Feidipida III.

plaketa
Noční část závodu se opět příliš nevydařila a zřejmě na tom mělo největší podíl letošní horké počasí. 

Třetí část dojmů z letošního Spartathlonu. První část je zde. Druhá část potom zde.

Číst dál: Spartathlon – podruhé po stopách Feidipida III.

Třetí Spartathlon - tak příště...

IMG 6297Ano, příště.

Hodně lidí co sledovalo moji pouť do Sparty v roce 2011 a 2012, mi letos popřálo hodně štěstí a většina z nich už si stačila přečíst, že to nevyšlo.

Jistě dá se říct, že Orálkovi přece nemusí vycházet všechno, ale letos to stálo celkově za … málo. Dá se říci, že ve chvíli, kdy už se mi zdálo, že jsem letošní krizi překonal a moje forma šla konečně nahoru, se vrátily potíže, které mě pronásledovaly už od listopadu minulého roku. Blanenský půlmaraton jsem běžel dobře nejen podle výsledku, ale i podle pocitu. Bohužel o pár dní později na hodinovce Triexpert Cup jsem se nejenom cítil unavený, ale hlavně se mi skřípl nerv od zablokovaného SI.

Číst dál: Třetí Spartathlon - tak příště...

Spartathlon – podruhé po stopách Feidipida II.

prukazTak se povedlo, i letos jsem mohl startovat na legendárním Spartathlonu. Teď, když je to minulost, tak mi to nepřijde, ale uprostřed noci, kdy moje tělo odmítalo fungovat, jsem si říkal, že to taková výhra nebyla.

Druhá část dojmů z letošního Spartathlonu. První část je přečtení zde.

Číst dál: Spartathlon – podruhé po stopách Feidipida II.

Statistika

Návštěvníci
3
Články
249
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
965640

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images