Trénink – sezóna 2013-2014 (začátek)

IMG 8656Rozhodl jsem na svůj web dávat něco málo o tom, co právě trénuji. Ono totiž těch závodů na podzim, o kterých stojí za to psát, není mnoho, takže bych na svůj web dost dlouho nic nenapsal.

 

Budu sem psát i konkrétní tréninky, ale případné napodobitele bych rád varoval.

 

Disclaimer:

Použití uvedených tréninkový metod je jen na vaše riziko.

 

Je třeba si uvědomit, že můj organizmus má za sebou poměrně dlouhou běžeckou historii, kdy jsem ho trápil, až kam to šlo. Navíc, každý člověk je individualita a potřebuje například jinou délku odpočinku a jinou tréninkovou zátěž, aby dokázal podat optimální výkon.

Tím nechci říct, že jsem přišel na to, co optimálně svědčí právě mě. Možná bych pod vedením dobrého trenéra, který trénuje ultramaratonce, běhal mnohem lépe. No jo, ale těch ultratrenérů je bohužel značný nedostatek, takže trénuji sám sebe a mám oproti trenérům malou výhodu: znám sám sebe o trochu lépe než by takový trenér vůbec mohl.

 

Začátek nové sezóny

Sezóna začala tím, že jsem po nevyvedeném Spartathlonu začal odpočívat. Prakticky vůbec jsem neběhal do 13.10.

V dalším týdnu od 14.10 do 20.10 jsem odklusal celkem 130 km, ale bylo to díky účasti na maratonu ve Stromovce, který byl náhradou za zrušený závod Pražského maratonu ve Stromovce. Běžel jsem ho jen tréninkově v souladu se začínající sezónou.

Týden 21.10 – 27.10 jsem zase ubral a naklusal 120 km. Tréninky dosti ovlivňovala bolest SI a taky pravého hamstringu a hýžďového svalu. Každý den jsem se snažil cvičit a pomalinku docházelo k zlepšování, kdy už jsem po ránu přestal kulhat při venčení psa.

Týden od 28.10 už jsem snažil naběhat objem, takže celkově jsem měl 155 km. Ve středu to vrcholilo výběhem 42 km s převýšením 800m za 3:53. Týden jsem zakončil účastí na běhu okolo Křetínky, kde jsem zaběhl svůj historicky nejhorší čas. Byl to „pěkný úspěch“, ale odpovídal těm 6 týdnům flákání, když do toho započtu, že před Spartathlonem jsem taky moc neběhal.

Týden od 4.11 byl potom odpočinkový, když jsem v pondělí odklusal delší trénink 41 km a v úterý ještě 30 km stupňovaně. Abych naplnil ten odpočinek, tak ve zbytku týdne jsem jenom klusal a celková uběhnutá vzdálenost dosáhla 148 km. Když to čtu, tak to nevypadá jako odpočinek, ale pravda je, že jsem během 5 dnů odklusal to, co za ty první dva dny. V sobotu jsem se potom šel proběhnout na Mizuno sedmičku v areálu BVV a musím napsat, že pocity byly o poznání lepší než o týden dříve v Letovicích.

 

Přehledová tabulka odběhaných kilometrů
Týden Počet kilometrů
14. – 20.10 130 km
21. – 27.10 120 km
28.10 – 3.11 155 km
4. – 10.11 148 km

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985050

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images