Trénink - 2. týden v listopadu - přituhuje

IMG 5510Abych splnil, co jsem slíbil zde, tak přináším další týden svého tréninkového úsilí. Jak je psáno v titulku, tak přituhuje a to nejenom v počasí, ale i v tréninku. Podzim je totiž dobou nabírání objemů a také tréninku kopců. Kopce patří k mým nejméně oblíbeným zábavám hlavně v rychlejších závodech. Moje postava a styl běhu jsou prostě určeny k běhu po rovině anebo z kopce. Tím spíše se snažím o trénink směrem do kopce.

První kopce jsem šel v pondělí a to bylo 8 x 500 m + MK. K mému překvapení se mi běhalo docela dobře. Samozřejmě, že nahoře jsem nemohl popadnout dech, ale nohy fungovaly.

Úterý byl potom delší výběh 41 km s převýšením asi 800m a v průměrném tempu kolem 5:30 min/km. Ve středu stupňovaná třicítka, kdy poslední kilometry byly už pod 4 minuty. Ve čtvrtek to byly rychlé výběhy do kopce 10 x 200m a v pátek potom volná dvacítka.

V sobotu jsem vyvětral Čipa při výklusu na 14 km a v neděli byl první závod Brněnského běžeckého poháru. Docela jsem těšil, protože celý týden se mi běhalo dost dobře. Realita mě srazila hodně dolů. Po prvních 3 km, kdy se mi běželo snesitelně, jsem v kopci rychle zatuhnul a následoval pochoďák. Seběh dolů nepatřil rozhodně k těm nejlepším, ale aspoň mě nikdo nepředběhl. Druhé kolo bylo děsné trápení, protože nohy prostě nefungovaly. Být v cíli třetí mezi veterány se mi už opravdu velmi dlouho nepovedlo. Navíc jsem potom dva dny pokašlával, jak jsem si popálil průdušky nezvyklé na tak rychlé dýchání… Prostě forma to zatím není.