Trénink - 3. týden v listopadu. Trochu Srchu

IMG 8878Jak jsem popsal v předchozím článku, tak i nadále činím. Kopce, delší výběhy a pro zpestření přípravy závod. Kvůli prvnímu závodu BBP, který byl mimořádně v neděli jsem na pondělí zařadil dlouhý výběh na 41 km. V úterý pro změnu výběhy kopců, a protože trochu jsem přidal, tak už to bylo 10 x 500 z MK. Ve středu jsem běžel stupňovanou třicítku, kdy jsem opět končil v tempu pod 4 min/km. Zajímavou příhodou tohoto tréninku bylo, že jsem v reálu viděl, jak se dá udělat salto s autem při dopadu na střechu. Naštěstí řidičovi se nic nestalo a tak to pro mě mělo za následek pouze 15 minut zdržení.

Čtvrteční trénink už dopadl hůře, protože jsem vybíhal pouze v tričku v relativně teplém počasí (asi 8°C), ale po hodině začalo pršet s patřičným ochlazením. Naznal jsem, že běhat kopce mokrej nemá žádný smysl a trénink zkrátil na 20 km. V pátek jsem si už jen vyklusal a doplnil SBC a 10 rovinek.

V sobotu jsem potom jel na výlet do Srchu, kterýžto maraton jsem absolvoval již několikrát v předchozích letech. Plán byl jednoduchý: pokusit se běžet v tempu 3:40 min/km. To se ovšem dařilo přesně do poloviny závodu, kdy mě opustili půlmaratonci a navíc se zdvihnul docela nepříjemný severák. Konec závodu jsem pěkně tuhnul a stálo mě dost sil dostat se pod 2:40 (2:39:32). První půlku mě navíc překvapil můj žaludek, protože místo obvyklého tlaku mě pálila žáha. Dobré bylo, že po třicítce jsem dostal hlad a mohl jsem natlačit jeden ze svých připravených gelů.

Výkon to nebyl špatný, ale když to srovnám s tím výletem na Kokořín, pardon s rokem 2011, kdy jsem běžel 2:29:28, tak nic moc.

 

Tabulka kilometrů

Den KM celkem
Po 41
Út 28
St 31
Čt 20
10
So 47
Ne 17
Celkem 194

 

Závod v Srchu na Garmin Connect

 

Fotky ze Srchu

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011078

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images