Trénink – 4. týden v listopadu. Opakování

IMG 5869Klasický čtyřtýdenní tréninkový cyklus je založen na tři týdny trvajícím stupňování zátěže a na konec je potom jeden týden odpočinkový. Tenhle listopadový týden spadává stále ještě do fáze, kdy se zátěž zvyšuje. Pokud se kouknete na závěrečný součet, tak se bude zdát, že jsem spíše ubral, ale ne všechno jde napsat do čísel. To co není vidět na první pohled je, že jsem v sobotu předchozího týdne běžel maraton v Srchu. Samozřejmě se to projevuje v únavě při tréninku tohoto týdne.

V pondělí jsem zařadil dlouhé kopce - opět 10 x 500m z MK a přestože jsem před tréninkem měl pochybnosti kvůli pocitu únavy, tak výsledek byl srovnatelný s předchozím týdnem.
V úterý přišel čas na dlouhý výběh přes Babu a na přehradu. Tentokrát to bylo téměř 42 km za 3:46:56 a převýšení kolem 700m.
Ve středu potom rychlé kopce 10 x 200 a ve čtvrtek následovala dvacítka volně, SBC a rovinky, které jsem odběhal na cestičkách u přehrady. Trochu to klouzalo kvůli letošnímu prvnímu náledí, ale stále se ještě dalo běhat bez rizika zranění. Únava v nohách už byla dost citelná a možná se projevovalo i těch několik piv ze středečního Mikulášského večírku…
V pátek následoval výklus a v sobotu BBP v Okrouhlé, která nezklamala. Opět bylo bláto se sněhem. Oproti Jehnicím jsem se cítil o dost lépe a dokonce jsem se chvilku pokoušel o druhé místo. To skončilo ve chvíli, kdy jsem zakopl a předvedl s patřičným komentářem kotoul plavmo. Slečně, která si vybrala pro sledování závodu zrovna tento úsek, se tímto omlouvám. Horší bylo, že ztráta pár vteřin a mírný otřes mi znemožnily další útok a dokončil jsem na třetím místě. Nejvíce pozitivní bylo, že jsem zůstal jen asi 15 vteřin za loňským výkonem. Bohužel minutu za tím předloňským. Důležité je alespoň relativní zlepšení.
Neděle byla potom ve znamení 20 km výklusu s Kamilem a Čipem. Užili jsme si to všichni.

 

Tabulka kilometrů

Den KM celkem
Po 31
Út 41
St 30
Čt 21
12
So 15
Ne 21
Celkem 171

 

Závod v Okrouhlé na Garmin Connect

Počáteční tepovky si nevšímejte jde očividně o chybu měření.

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011076

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images