Trénink – 2. týden v prosinci. Trochu zima

 

IMG 9791Zima je sice zde, ale jenom trochu. Oproti předchozím několika rokům, kdy mi trénink kazil sníh a led je to letos téměř ideální. Na druhou stranu, když byl sníh, tak jsem se mohl flákat a výmluva byla nasnadě. Bohužel k zimě patří nějaká ta rýmička a kašel. Vrchol byl někdy ve středu, ale o víkendu jsem se stále trochu dusil a byl nucen odkašlávat. O víkendu jsem si odběhl další maraton a aby byla změna, tak na běhátku. Nejsem žádný příznivec této formy běhání, radši pobíhám venku na mraze, ale jednou za rok se to dá vydržet. V samotném tréninku jsem opět přitvrdil. Začal pro mě další cyklus.

Pondělí

Kopce na Myslivnu. 5 x 1400 m MK 1 km. Celkové stoupání vyšlo na 630m.
Celkem 30 km

Úterý

Tempo 3 x 5 km. Pauza 2 minuty. Tempo 3:33 - 3:40 - 3:37 min/km
Hlavně druhý úsek byla dřina, protože to bylo do mírného stoupání. Nevěřil bych jaký to může mít vliv.
Celkem 31 km

Středa

Běh v terénu 40,5 km. Okolo přehrady. Tempo 5:20 min/km
Bez sluníčka se to docela těžko běhá.

Čtvrtek

Volný běh 20,5 km.
Dolehla na mě únava, takže jsem zkrátil původní plán, který počítal se stupňovaným během

Pátek

Volný běh 14 km. Tempo 5:35 min/km

Sobota

Maraton na páse České Budějovice. Čas 2:37:12.
Když jsem přišel do fitka, tak Petr Vabroušek už měl hotovo a čas 2:35:10 mi připadal nedosažitelný vzhledem k loňským zkušenostem. Ono se mi na tom páse běží poměrně lehce, ale postupně narůstá únava až do nekonečna. Hlavním viníkem je asi teplota. Nastavil jsem tempo na 3:40 min/km a rozhodl ho držet. Pokud by se to povedlo, tak jsem Petra o pár vteřin předběhl. Ale… Bohužel tepovka, která začínala někde na 140 téměř lineárně stoupala a už v polovině začala lézt přes 160. Tuto hodnotu mám normálně v cíli maratonu. Tentokrát se to nezastavilo a vesele to pokračoval až ke 170. Tam jsem dostal, přestože jsem na posledních 5 km musel zpomalit. Bylo jasné, že Petr mi právě utekl, ale to mi jedno, protože jsem bojoval hlavně sám se sebou. Kromě tepu bylo nápadné i množství potu, které mi teklo všude možně. Váha před startem ukázala 70 kg a po doběhu 66 kg (měřeno v botách). Je jasné, že moje tělo je aktuálně přizpůsobené na úplně jiné teploty. Petr, který zaběhl nejlepší maraton za poslední 3 roky, má termoregulaci očividně jinde a formu fakt dobrou.
Křeče jsem dostával ještě asi 3 hodiny po závodě. Ono vypít 4 litry vody nejde, tak rychle. Při závodě jsem kvůli žaludku vypil jen asi 2 dc vody.

Neděle

Volný běh s Čipem 12.5 km
Zjistil výhodu maratonu na páse. Prakticky vůbec mě nebolí nohy.
Celkem 190,5 km

 

Fotky z Budějic

 

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011155

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images