Trénink 20.1.-26.1. Maraton v teple

IMG 2359Trénink tohoto týdne byl pozměněn oproti plánu dvěma okolnostmi. V pondělí se pracovní porada protáhla až do večerních hodin a v kombinaci s deštěm jsem se rozhodl zkrátit trénink na 12 km výklus. Po úterním ANP jsem se zase ve středu cítil velmi unaven a tak jsem zkrátil jak středeční, tak čtvrteční trénink o 10 km. Ještě v pátek jsem to nebylo nejlepší, ale zase v sobotu v Budějovicích jsem se cítil už o dost lépe. Ostatně závodní bilance roku 2014 je poměrně dost aktivní: 5 závodů a z toho jeden půlmaraton a dva maratony. Mimochodem se mi dostalo „potrestání“ za to, že jsem v minulých letech běžel v Budějovických garážích příliš rychle. Pro letošek pořadatel vyhlásil prémii za traťový rekord a musím konstatovat, že zlepšit čas 2:29:10 v podmínkách 443 ostrých zatáček a neustálého hledání cesty mezi spoluběžci předbíhanými o kole, není aktuálně v mých silách.

Pondělí

Volný běh 12 km, tempo 5:06

Úterý

Tempo 4 x 4 km pauza 2 minuty.
Tentokrát jsem to zvládl lépe než minulý týden. Píšu hlavně o posledním úseku, kdy jsem běžel téměř podle plánu, přestože to byla pořádná dřina.
Celkem 33,5 km

Středa

Volný běh 31,5 km, průměrné tempo 5 min/km okolo přehrady
Dlouho jsem v průběhu zvažoval zda běžet plánovaných 45 km nebo to zkrátit na 20 km. Nakonec z toho vyšla ta třicítka

Čtvrtek

Volný běh 23 km, průměrné tempo 5:30 min/km, stoupání 450m na Holednou a okolí
Pořád dost unavený běh

Pátek

Výklus 10 km v tempu 5:06 min/km

Sobota

Mercury maraton České Budějovice: 2:35:50, 1. Místo
Loni jsem tenhle závod vynechal, protože jsem kroužil na LH24. Letos jsem byl moc rád, že jsem v teple a ne na mraze a větru v Beskydech. Závod jsem rozběhl dost svižně, abych se alespoň teoreticky dokázal přiblížit traťovému rekordu z roku 2012. Kdo jste neběželi nebo neslyšeli o tomto závodě, tak jde o běh v podzemních garážích, kdy jedno kolo závodu má tvar velkého E a délku ďábelských 666m. Z toho plyne, že se běží 63 koleček + náběh a také 443 zatáček z toho 2/3 jsou 180°. Pokud jeden běhá v tempu 5 minut, tak je to celkem v pohodě - hodně běžců si to pochvaluje. Když ovšem běžím v tempu 3:30 min/km, tak už nároky na moje kotníky a vůbec nohy dost stoupají. Navíc to vyžaduje energii na neustálé zpomalování a zrychlování. Časomíra se mi to také nesnažila zrovna ulehčit, protože hned na začátku mi nezapočítala jedno kolo. Když jsem za půlkou začal ve svém odkrveném mozku počítat výsledný čas, tak mi stále vycházelo, že nestíhám. Spolu s narůstající únavou a rostoucí žaludeční nevolností to způsobilo ke konci moji značnou demotivaci a tím pádem konec snahy o lepší výkon. Až hodinu po doběhu jsem v diskusi s Petrem Vabrouškem ujistil sám sebe, že jsem ho předběhl o 3 kola a že tím pádem ten výsledek je špatně. Spolu jsme zašli na časomíru a opravdu, bylo to tam: první kolo za 5 minut a nějaký drobný. To bych musel jít po čtyřech. Poslední kolo se škrtlo a hned byl můj čas veselejší.

Neděle

Výklus 12,5 km

 

Celkem 165 km

 

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011065

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images