Trénink 10.3-16.3 – Opakování tělu prospívá

IMG 3380Jaké opakování. Přece tréninkové. Periodizace neboli opakování je základní metoda při tréninku. Tělo si prostě zvykne, ovšem je potřeba čas od času dát tělu šanci si odpočinout. Tentokrát jsem opakoval aerobní vytrvalost. Hraju si na ultramaraton a aerobní vytrvalost je základní kámen k dobrému výkonu. Abych zároveň zcela nezanedbal rychlejší tempo, tak jsem měl dva rychlejší tréninky a jedním z nich byl závod BBP na Myslivně.

Odpočinek jsem měl o týden dřív po nepříliš vydařeném závodě na Gran Canaria, ten jsem zakončil závodem v Modřicích na 9,7 km v čase 31:13, což byl docela dobrý výkon na to, že mě stále bolely stehna a koleno po sbíhání kopců na tom nádherném ostrově kousek od Afriky.

Pondělí

Dlouhý běh 46 km v tempu 4:53 min/km.

Úterý

Dlouhý běh 43 km v tempu 5:12 min/km.
Těžší terén a hlavně únava z pondělka měli velký vliv na tempo, ale zvládl jsem to ke své spokojenosti.

Středa

Dlouhý běh 46 km v tempu 4:49 min/km
Únava už trochu ustoupila a běželo se o poznání lépe. Stejně jako dva dny před tím jsem už docela trpěl žízní. Nádherné počasí umožnilo běhat v trenkách a tričku, ale tělo nenavyklé na teplo vyžadovalo nějaké tekutiny. Tentokrát mě zachránil Aleš Palko, který jel na kole a měl láhev plnou vody.

Čtvrtek

Tempo 4 x 2 km + 1 km + 1 km. Tempo 3:20 min/km, pauza 2 min.
Poslední úsek jsem musel rozložit na dva, protože v tom čtvrtém jsem už běžel dvojku za 6:45 a dalo se očekávat, že v posledním úseku to nezlepším.
Celkem 32 km

Pátek

Volný běh 12 km v tempu 5:30 min/km

Sobota

BBP – Myslivna 10,6 km, 00:37:29, 3. místo celkově, 1. místo M40.
V názvu je Myslivna, ale start byl tentokrát na ZŠ Kamínky. To byla pro mě velká nepříjemnost, protože start do kopce je pro mě něco, jako kdybych měl na zádech 10 kg batoh. Než jsem se rozběhl, tak čelo závodu bylo pryč a já se potácel na 8. až 9. místě. O to víc mě těšilo jak jsem se rozběhl po rovině a z kopce a nakonec se posunul na slušné třetí místo.
Celkem 25 km

Neděle

Volný běh 16 km s Kamile a Čipem v tempu 5:20 min/km. Užili jsme si to všichni tři. J