Týden 7.4 – 13.4: Pořád dokola – ale TO je trénink!

IMG 4801

Opravdu pořád dokola, ale o trochu víc. Tréninkové cykly se opakují, ale vždy o nějaký ten závit utahují. Pokud tenhle princip přestane platit, tak výkonnost začne stagnovat a chvíli později se i zhoršovat. Lidské tělo je úžasně přizpůsobivý organizmus.

Stále mluvím o ultramaratonu, tak jsem pro to musel zase něco udělat a první tři dny jsem běhal aerobní vytrvalost. Potom následoval odpočinek, který byl částečně vynucený potřebou dořešit nějaké domácí pracovní povinnosti.

Sobota byla ve znamení Brdské stezky, tedy závodu na 50 km  částečně v terénu a s převýšením přes 800 m. Oproti loňskému roku, kdy jsem běžel pocitově ve velké únavě, se letos běželo opravdu dobře. Stupňoval jsem tempo v domnění, že uteču soupeřům. Povedlo se to jen částečně, protože Radek Brunner se udržel a přes moje další pokusy mu utéci se vždy při seběhu dotáhl. To, že běžíme fakt rychle bylo jasné už z mezičasů, protože 25 km bylo asi za 1:32 a na maratonu ukázaly hodinky zhruba 2:37. Být to na rovině, tak jsem si udělal určitě nejlepší čas za poslední 3 roky. Bohužel 4 km před cílem mi došla energie a do stehen jsem začal dostávat křeče. Musel jsem hodně přibrzdit a do cíle jsem jen opatrně doklusal, přesto jsem si zlepšil traťový osobák na 3:11:52, což téměř šesti minutové zlepšení proti maximu a o proti loňsku téměř 10 minut.

Pondělí

Dlouhý běh v terénu 40,5 km v průměrném tempu 4:46 min/km

Úterý

Dlouhý běh v terénu 44,5 km v průměrném tempu 4:37 min/km

Středa

Dlouhý běh v terénu 45 km v průměrném tempu 4:40 min/km

Čtvrtek

Volný běh 10,5 km v tempu 5:12 min/km

Pátek

Volný běh 13 km v tempu 5:31 min/km

Sobota

Brdská stezka 50 km, 2. místo, 3:11:52
Křeče ve stehnech mě trápily ještě dvacet minu po doběhu. Měl jsem pocit, že to nezkončí.

Neděle

Volný běh 14 km

 

Celkem odběháno 217 km

 

Garmin

Brdská stezka

a na žádost jedna delší trasa kolem přehrady

 

Pár fotek z Brd

 

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011057

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images