Trénink 21.4 – 4.5: Pár závodů

IMG 6228V těch 14 dnech to vlastně nebyl pár závodů, ale rovnou tři závody. Tím prvním závodem byla moje oblíbená padesátka v Castel Bolgnese (It). Závod jsem letos běžel už po deváté a bylo jako obvykle docela teplo, prostě Itálie. Taky to není žádná rovina (cca 500 m stoupání), a přesto tady mám svůj osobák časem 2:58:40. Letos jsem od začátku běžel sólo. Napřed utekl pozdější vítěz a s ním Antonio Armuzzi se kterým jsem už závodil na spoustě závodů. Antonia jsem předběhl na 12 km, ale Marokánce Hanjiho už ne. Navíc ve stoupání na Monte Albano mě předběhl i druhý Marokánec Duirmi. Potom už jsem běžel pořád sám až do cíle, kde jsem zjistil, že Antonio doběhl jen 20 vteřin za mnou. Čas 3:08:12 je nic moc, ale s umístěním jsem hodně spokojen. Škoda, že Afričani objevili i tento nádherný závod v kraji di Romagna. Po doběhu jsem opět 15 minut trpěl s bolestí vnitřních stehenních svalů. Potom to bez následků přešlo. Ve škále protestů mého těla je tohle poměrně velká novinka.

Dalším závodem byl Boskovický běh za 7zubým hřebenem. V pondělí jsem vyklusal s Kamilem 30 km a po další dva dny jsem cítil velkou únavu. Nohy se nechtěly odlepit od země, a tak jsem místo plánované dráhy jen klusal. Ještě na 1. Máje jsem se před závodem cítil mizerně, ale v samotném závodě jsem se po 2 km rozběhl k celkem solidnímu výkonu. Dokonce jsem se několikrát pokusil setřást Roberta Krupičku, abych si vytvořil před závěrečným stoupáním náskok. Nepovedlo se a Robert využil své vrchařské schopnosti, aby mě zde zcela vymazal.

IMG 6598Posledním závodem byl Borák v Lošticích za místními tvarůžky. Závod pořádá otec, takže moje účast je prakticky povinná. Nicméně trasa o délce 14 (5 kol - celkem 70km) byla nádherná i přes mírnou nepřízeň počasí. Společenská hodnota závodu byla vysoká i přes problémy s měřením času. Holt nikdo učený s nebe atd.

Kde se poděl trénink? No v prvním týdnu tam byly moje oblíbené čtyřstovky a potom jsem prostě závodil.