Trénink 5.5-11.5: PIM - forma vypadá jinak

pim2014

Po víkendu v Lošticích jsem stále cítil běžeckou únavu a rozhodl jsem se ji rozběhat. V pondělí a v úterý jsem šel aerobní vytrvalost, kdy jsem se dostal na úroveň 5 min/km. Ve středu jsem se cítil už o poznání lépe, ale přesto jsem musel z naplánovanovaného tréninku 10 x 1 km za 3:15 ubrat. Ono se navíc pokazilo počasí a v tom zahradním deštíku jsem prostě začal rychle tuhnout zimou. Nakonec jsem byl rád, že jsem úplně promrzlý aspoň doběhl do práce. Další dny jsem už jenom klusal a snažil se sníst co nejvíce jídla. Prostě normální futrování do rezervy. Pro spousu lidí nejoblíbenější fáze tréninku.

V neděli jsem se postavil na start hned za Keňské a Etiopské profesionální družstvo a doufal, že to bude lepší než po celý týden. Dost dlouho po startu se zdálo, že to zafungovalo. Sice jsem nedokázal držet tempo s první ženou, ale na druhou stranu jsem na půlce byl skoro přesně za 1:15 a pocity byly docela v pohodě. Pravda žaludek stávkoval a dokonce jsem si dvakrát ublinkl hořké pěny, ale na to už zvykám. Takže jsem postupně stahoval odpadající ženy z elitní skupiny a užíval si povzbuzování od protiběžců a diváků.

Problém nastal kolem třicátého km. Nucení na záchod bylo velmi neodbytné a nutně jsem musel zpomalit. Kdo tvrdí, že v takové situaci zrychlí, tak kecá a měl by si to zkusit. Do další občerstvovačky, kde jsem doufal v mobilní WC jsem se vysloveně ploužil. Naštěstí tam byla a tak jsem ztratil maximálně minutu. Horší bylo, že jsem se od té chvíle nemohl rozběhnout. Prostě jsem zatuhl. Slušný čas se během několika dalších km rozplynul a když mě předbíhal Michal Kovář, tak jsem zrychlil jen asi na 100 metrů, abych zjistil, že budu rád pokračovat v klusání do cíle. Jediným pozitivem potom bylo, že nohy mě tentokrát bolely opravdu minimálně.

Pondělí

Volný běh 43 km, průměrné tempo 4:58 min/km

Úterý

Volný běh 44 km, průměrné tempo 5:05 min/km

Středa

Tempo 5 x 1 km 3:15, pauza 2 minuty mezichůze.

Díky dešti a mírné únavě jsem zkrátil původní plán na polovinu

Celkem 28 km

Čtvrtek

Volný běh s Čipem 18 km

Pátek

Volný běh 17 km

Sobota

Výklus 10 km

Neděle

PIM 2:36:29, 21. místo celkově, 6. místo MČR

 

Celkem odběháno 205 km

 

Komentáře   

 
0 #2 Tomáš T. 2014-05-15 06:19
Omlouvám se za oslovení, překlep :D
Citovat
 
 
+1 #1 Tomáš T. 2014-05-15 06:18
Ahoj Dano. Nevím, jestli je to můj pocit, ale nemůžu se zbavit dojmu, že při delších závodech (maraton +) tvůj výkon nejvíc ovlivňuje žaludek. Asi je hloupé se tě na něco takového ptát, ale zkoušel jsi to řešit s někým, přes stravu kompetentnějším ? Nemůže být třeba problém v tom: ,,další dny jsem jen klusal a snažil jsem se sníst co nejvíce jídla"? Jestli jsi to zažívání až moc nepřetížil. A nemohl by jsi pro úplnou představu napsat, co jsi jedl a pil v neděli od rána před závodem?
Citovat
 

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011082

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images