Trénink 29.12.2014 - 11.1.2015: šťastný Nový rok

IMG 9880Můžete třikrát hádat, co obyčejně dělám na Silvestra a Nový rok. Jasně, že závodím. Závody ovšem beru jako kvalitní trénink a je to občas znát na výkonu, protože si nestihnu odpočinout. Už loni jsem měl dotazy, jestli to na začátku roku nepřeháním se závoděním. Možná ano, možná ne, ale rozhodně se mi snadněji běží závod než stejně kvalitní trénink a navíc mě to baví. :-)

Co se týče pocitů, tak Silvestrovský běh v Novém Lískovci byl v pohodě. Bylo dost energie, trochu sněhu a běželo se dobře. I Novoroční půlmaraton se běžel relativně dobře. Počasí se zhoršilo a chvilkama dokonce pršelo. IMG 4929Mohyla Míru mně dala hodně zabrat, ale na rovině jsem se opět dostal do tempa. Čas byl o více jak minutu a 15 vteřin lepší než loni a to se 1,5 km běžel po sněhu. BBP v Kuřimi bylo bohužel už 3. ledna a cítil jsem hodně unavený hlavně do kopce. Na začátku jsem se dokonce pohyboval někde v druhé desítce. Dokonce jsem měl nápady, že se na to vykašlu, ale to že jsem vydržel má význam, protože v únoru a březnu budu muset některé závody BBP vynechat. Například kvůli tomu, že si pojedeme zalyžovat. Dubničkův memoriál v Ostravě jsem původně vůbec nechtěl běžet, ale protože jsem potřeboval navštívit kamarády v Ostravě, tak jsem se rozhodl pro tréninkový běh v tempu stovky. K tomu mi dopomohli triatleti ze Zlína včetně Petra Vabrouška, kteří si taky chtěli trochu zatrénovat. Nakonec jsem zrychlil v posledním kole (závod měl 8 kol) a triatleti mě nechali, ať si blbnu sám a to přestože trať po oblevě vyloženě svědčila i vodním sportům.

Kromě závodění jsem začal běhat kopce. První jsem to stihnul jen jednou, když do toho nepočítám Kuřim a druhý týden už to byly dva kopcovité tréninky. Kvůli sněhu na mých oblíbených tratích v Medlánkách jsem to musel běhat na silnici okolo Wilsonova lesa.

Pondělí

Kopce 10x 400m s MK, celkem odběhnuto 24 km

Úterý

Volný běh 12 km

Středa

Silvestrovský běh v Novém Lískovci, 10,4 km, 36:07, 1. místo

Čtvrtek

Novoroční půlmaraton Tuřany, 1:12:44, 1. místo

http://connect.garmin.com/modern/activity/663916553

Pátek

Volný běh 12 km

Sobota

BBP – Kuřim 8,8 km, 34:32, 6. místo. Velká únava a sníh dělaly svoje. Přesto jsem byl jen asi o půl minuty horší než loni. Jediná dobrá obuv na tenhle terén byly tretry, ale ty jsem si nevzal.

Neděle

Volně 12 km s Čipem

Celkem za týden 125 km

 


 

Pondělí

Volně 25 km.  Stále jsem se necítil na pořádný trénink

Úterý

Kopce 11 x 400m s MK. Celkem odběhnuto 28 km

Středa

Dlouhý běh okolo přehrady 42,5 km, tempo 5:22 min/km. Zmrzlý sníh a led, na který napadl poprašek dalšího sněhu. Děsná kombinace, měl jsem co dělat abych nepadal moc často.

Čtvrtek

Kopce 10 x 200m s MK. Celkem odběhnuto 24 km

Pátek

Volný běh 10 km

Sobota

Dubničkův memoriál, maraton, 2:44:36, 1. místo. Část trati byla pod vodou, ale už jsem tady běžel v horších podmínkách, kdy na celé trati ležela vrstva sněhu.

Neděle

Volný běh s Čipem 11km.

Celkem odběhnuto 181 km

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985055

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images