Trénink 2.3 – 15.3.2015: Jaro je za rohem

IMG 1770Poslední týdny mám pocit, že jaro vykoukne hned za další zatáčkou, za kterou zaběhnu. Minulý týden jsem už běžel v 3/4 elasťácích a v tričku a hned další den přišla studená fronta. Jaro se leklo a schovalo za další roh. Ten týden předtím byl odpočinkový a tím pádem se tam nic podstatného nedělo. Tedy až na sobotní závod BBP, který se běžel v Modřicích. Ten se mi běhá dobře, protože po rovině. Při neúčasti Jirky Homoláče a Roberta Míče jsem si to rozdával s Frantou Mahovským a nakonec jsem prohrál na mostě těsně před cílem. Prostě už nejsem nejrychlejší, ale čas byl o 15 vteřin lepší než loni. Musím se radovat alespoň z těch menších úspěchů.

V tom minulém týdnu jsem opět přidal na tempu a to hned třikrát, když do toho započítám sobotní závod. Zároveň jsem si v úterý na sluníčku odbyl letošní dráhovou premiéru při dvojkách za 6:40. Pocity jsem měl z toho týdne skutečně dobré. Pravda v sobotu na půlmaratonu v Oseku nad Bečvou jsem sice doufal v o trošku lepší čas, ale vzhledem k silnému ochlazení a větru, který naštěstí foukal proti jen v polovině trasy, jsem nebyl zklamán. Ráno bylo v Brně asi 5 °C a tak jsem si vzal trenky, že bude docela teplo. Ovšem v Oseku byly asi 2°C a běžci co přijeli ve směru od Ostravy, hlásili, že u nich sněžilo. Rozdíl mezi kilometrem po větru a proti větru byl skoro 10 vteřin. Jinak je to ideální rovinná trať a po závodě byly vynikající koláčky.

Středa

Úseky silnice 4 x 4,7 km v tempu 3:37 – 3:40 min/km, pauza 2:30. Celkem odběháno 35 km