Trénink 27.4 - 3.5.2015: májový víkend v Praze

PraskmaratonVW3-5-2015156Je celkem logické, že ani další týden jsem toho moc nenatrénoval. V podstatě to bylo klusání a jeden delší běh. O to víc jsem se vydováděl o prodlouženém víkendu, který začínal prvním májem a Boskovickými běhy. Jo a také demonstrací dělnické strany a protidemonstrací, kterou si zorganizovali místní politici. Protože v Boskovicích měla být autogramiáda knihy Můj dlouhý běh, tak ráno přijel Luboš a naštěstí se nám podařilo včas opustit Brno, abychom ani jedny demonstranty nepotkali. No vzhledem k tomu, že pršelo, tak to asi nebylo moc horké. Mnohem lépe se demonstruje za hezkého počasí. To je známá věc.

V Boskovicích se kousek po startu běží do kopce a mně to letos moc nešlo. Brzy jsem odpadl od dvou vedoucích běžců a bojoval s dalším o třetí místo. Opět jsem se nemohl rozběhnout. Seběh, kde jsem si udělal malý náskok, byl o trochu lepší, ale stále jsem se nemohl dostat do tempa, které by mi umožnilo se trochu posunout dopředu. V posledním kopci mě doběhl další běžec. Loni mi přesně v těchto místech utekl Robert Krupička, takže jsem si nedělal velké iluze, ale překvapivě jsem získal dokonce pár metrů navíc. Bohužel jsem nějak podcenil rovinku kolem zámku a následný seběh, kde mě opět doběhl Tomáš Steiner. Ve finiši jsem už tradičně nestíhal. Čas byl asi o půl minuty horší než loni, což nebyla taková tragédie, na to jak mi to moc neběželo.

V sobotu jsem se ráno lehce proběhl, abych mazal na autobus do Prahy, protože ve tři tam začínala autogramiáda. S Lubošem jsme dávali podpisy až do 18 hodin a potom zašli pro moje startovní číslo do Hiltonu a potom na jedno do hospody. V neděli to šlo dobře až do 20 km. Půlmaraton za 1:14:49 vůbec nebyl špatný. Potom to bylo horší, ale ještě jsem udržel skupinku s Radkem Brunnerem na čele. Pustil jsem je až na 25 km, kdy se můj motor definitivně zadřel. Skupinka se vzdalovala, ale brzo z ní odpadl Leoš Pelouch. Aspoň jsem měl koho sledovat. Ovšem dohnat se mi ho už nepovedlo. Potom mě opět nepřekvapil můj žaludek. Nevolnost pokračovala až do fáze dávení. Křeč mě donutila téměř zastavit a přemlouvat žaludek k poslušnosti. Potom rozběhnout a po pár kilometrech celá zábava znovu a kolem dokola. Celkem jsem ztratil nejméně minutu, ale hlavně Leoš, ke které mu jsem se přibližoval, opět nabral kousek náskoku. Poslední kilometry jsem sice zpomaloval, ale rozhodně jsem se nevyčerpal, tak jako před týdnem v Itálii. Výkon 2:35:53 je můj letošní nejlepší čas. Pokud uvážím, že jsem za poslední 4 týdny absolvoval 6 závodů (120 km, 50 km, půlmaraton, 50 km, 12 km, maraton), tak letošní PIM nebyl zas tak špatný.

 

Pro zvídavé záznam z Garmina: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Text-to-speech function is limited to 100 characters
 

Komentáře   

 
+1 #1 Lada 2015-05-05 19:27
Výkon 3:35:53 je můj letošní nejlepší čas přidal sis hodinu))
Citovat
 

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011154

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images