Trénink 25.5.-31.6.2015: Ti co se těší až budou mít o rok více

IMG 5361Pokud jste rovnou nepochopili o kom mluvím, tak jde o běžecké a atletické veterány. Ostatní důchodci si stěžují na to jak jim „to utíká“ a veteráni se při běhu těší na novou kategorii. Nakonec platí absolutní pravidlo: kdo přežije, vyhrává. Mimochodem letos jsem vstoupil už třetí kategorie veteránů 45-49 let. Proč o tom píšu, no protože jsem v neděli běžel v Zábřehu MČR ve veteránském půlmaratonu. Bylo tam nádherně, pravda ke konci jsem byl trochu unavenější a podle plánu se měla časomíra zastavit v minutách na dvanáctce, ale všechno je zapomenuto. Zbývá jen dobrý pocit z odběhnutého závodu.

První dva dny jsem moc nenaběhal, protože jsem dal svým nohám šanci na odpočinek. Ve středu byl pohár v Obřanech, kde je víceméně rovina. To já můžu. Po tradičně obtížném začátku jsem v boji s Jirkou Čípou dokonce měl chvilku navrch, ale poslední kilometr jsem už nezvládl. Příště to zkusím vylepšit. Ve čtvrtek jsem měl něco přes třicet a v pátek tempo 3 x 4,7 km. Sobota byl výklus a v neděli již zmíněný Zábřeh. Málem bych zapomněl. Od středy do pátku jsem ještě běžel ráno do práce a večer vyklusal domů. Aspoň jsem využil svůj zánovní běžecky batoh

Pondělí

Volný běh 21 km

Úterý

Volný běh 18 km

Středa

TEC – Obřany 8,8 km - 28:16, 2 místo. Ráno rozklus do práce odpoledne po závodě výklus domů. Celkem 34 km

Čtvrtek

Volný běh 31 km v tempu 4:58 min/km. Ráno do práce a večer z práce volný běh. Celkem 43 km

Pátek

Tempo 3 x 4,7 km v tempu 3:35 min/km. Pauza 3 min. Ráno a večer výklus do práce a zpět. Celkem 42 km