Trénink 17. – 23.8.2015: Jakoby se tady někde objevovala „běžecká forma“

IMG 2715V případě formy pochopitelně píši jen o svých pocitech. Realitu uvidím spolu s hromadou dalších až 12. září ve Winschotenu na 100 km a hlavně o dalších 14 dní později v Řecku při výletu z Atén do Sparty. Vrátím-li se ke svým pocitům, tak ty vycházejí z odběhaných tréninků a také z některých závodů. Ten poslední závod, kde jsem se cítil docela dobře, byl Malý Svratecký maraton. Kdo tam běžel, už ví, že to žádný maraton není. Je to to 32 km, které se běží z Víru do Nedvědice a zpět a přitom směrem tam je to mírně z kopce a zpět mírně do kopce. Plus jeden kopec v Ujčově.

Letos nám to silničáři zpestřili dvěma objížďkami, ale délka byla stejná jako loni. Bohužel díky pozdnímu odjezdu z Brna a objížďkám jsme se do Víru dostali přesně 20 minut před startem. Poklusem pro číslo, rychle odskočit, přezout a hurá na start. Rozklus netřeba. Na začátek jsem se rozběhl a byl jsem sám. Ještě že pořadatelské auto jelo stále přede mnou, jinak bych měl strach, že jsem se ztratil. Mezičas na 10 km byl 34 minut na otočce potom 55:10. Už jsem tady měl rychlejší mezičas, ale to jsem závodil například se Serbesou. Po otočce se pořád mírně stoupá, takže tempo spadlo dolů, ale překvapivě nedošlo k tomu, že bych poslední kilometry pochodoval při pocitu úplného vyčerpání. Naopak v cíli jsem byl poměrně v pohodě a čas 1:54:34 byl o více jak minutu lepší loňského.

Pondělí

Ráno + večer: 10km. Tempo 20 km 3:55 min/km. Mírně deštivo a překvapivě chladno. Celkem za den 43 km

Úterý

Volný běh 12 km + rovinky 10 x 200 m

P1520934Středa

Ráno: 8km. TEC Líšeň 10,5 km, 36:23, 3. místo. V dešti se běželo docela dobře a dlouho se zdálo, že se pokusím od druhé místo, ale ve chvíli, kdy jsem se o to chtěl pokusit, tak jsem musel odskočit do křoví. Aspoň jsem potom v klidu doběhl do cíle.

Čtvrtek

Ráno + večer: 12 km. Běh 32 km v terénu přes Babu na přehradu v průměru 5:10 min/km