Trénink 31.8.- 6.9.2015: Umění naladit (Tapering)

IMG 2608Tohle umění, je něco co, ovládá málo kdo. Stačí si všimnout, jak často si sportovci stěžují, že forma byla před měsícem, ale teď je to nějaký špatný. Definice na Wiki je v zásadě triviální a člověk, který to nezkoušel, si musí říct, co na tom lidí mají. Celá věc se má tak, že je to velmi individuální záležitost a očividně se to mění v čase. Sám na sobě jsem za 30 let, co běhám, nedokázal přijít na postup, který by vedl k jednoznačným výsledkům. Zkoušel jsem různé délky odpočinku a jednou to bylo dobré a podruhé ne. Trénoval jsem naplno a měl jsem bez odpočinku úplně fantastickou formu. Cítil jsem skvěle a další den při závodě jsem sotva lezl. Večer jsem šel spát unavený, že jsem padnul do postele a ráno běžel jak utržený. Když to zjednoduším, tak forma si chodí, kdy se jí zachce a navíc jsem přišel na jedno pravidlo: když už forma přijde, tak to běhá, ať uděláte téměř cokoliv.

DSC 2009

Abych se jen dopředu nevymlouval, tak minulý týden jsem ubral na kilometráži 100 km a poslední intenzivní trénink byl v pondělí. Vlastně i ve středu, protože jsem běžel 10 km na TEC. Potom jsem už jenom klusal, ale pocity až do neděle byly nevalné. Na poslední týden před závodem plánuju jeden volný běh asi 30 km a jeden trénink 10 km v tempu závodu. Potom už budu jen odpočívat a doufat. Co mám taky dělat jiného, když modlit se neumím.

Pondělí

Ráno + večer: 12 km, Tempo 20km 4 min/km, Celkem za den 43 km

Úterý

Ráno + večer: 12 km, Volný běh 18 km v tempu 5 min/km

Středa

TEC – dráha 10 km, 33:15, 3. místo. Poměrně velká únava, která se projevila na hodně nízkých tepech – průměr 154. Navíc než jsem se na tuhle úroveň dostal, tak to trvalo asi 3 km. Na druhou stranu 10 km v tempu 3:20 není špatný trénink.

Čtvrtek

Volný běh 31 km, průměr 4:59 min/km

Pátek

Volný běh 15 km

Sobota

Volný běh 12 km

Neděle

Volný běh 12 km

Celkem za týden 161 km

 

Celkem za Srpen 857 km

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
248
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
942159

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images