Trénink 1.8.-.7.8.2016: Mám rád i malé závody

IMG 7682O víkendu jsem jako zakončení tréninkového týdne zvolil proběhnutí na jednom z menších závodů. Horňácká 25 se běží ve Velké nad Veličkou a neběžel jsem ho poprvé, takže jsem věděl, do čeho jdu. Závody na Horňácku ovšem mají své neopakovatelné kouzlo. Zážitek začíná už komentováním, které zde v tradičním nářečí obstarává Pavel Bíla. Když, vám ve druhém kole, které běžíte přes náměstí, zahlásí: „Běžec na prvním místě právě probíhá kolem nás, ale teď zrovna vidím prd, protože tam jede jakási dodávka“, tak mám co dělat, abych dokázal ještě pokračovat v běhu.

K tomu přidejte, že ve chvíli, kdy probíháte jednotlivými obcemi, se vždy ozve místní rozhlas, který vás přivítá na území obce a vyzve občany, aby povzbudili závodníky. Což se také zhusta děje a skupinky místních povzbuzují v předzahrádkách. Jako obvykle seIMG 7614 také potkávám s běžci, které je radost potkat. Příkladem budiž Květoš Hána, který je ve svých 79 letech stále ve skvělé kondici.

Samotný závod se letos vrátil na původní trať, kterou jsem naposledy běžel v roce 2011. Do loňska se běhala poměrně rovinatá trať do Lipova přes Louku a zpět. Letos se opět běželo po poměrně kopcovité trati přes Hrubou Vrbku, Lipov a Louku, což přineslo převýšení asi 200m a podepsalo se na výsledném čase. Ovšem počasí se naopak výrazně polepšilo, protože teplota kolem 24°C je značně příznivější pro závod než loňských a předloňských 30°C a více. Výsledek 1:30:00 zapadá to pondělního a středečního tréninku tempa, akorát na konci už jsem toho měl celkem plný chrup.

Pondělí

Ráno volný běh do práce
Tempo 2 x 10 km v tempu 3:38 min/km, pauza 3 minuty.
Celkem 36 km

Úterý

Ráno volný běh do práce
Dlouhý běh 43 km

Středa

Ráno Volný běh do práce
Tempo 30 km 4:00 min/km
Celkem 46 km

Čtvrtek

Volný běh 28 km

Pátek

Volný běh 15 km

Sobota

Závod Horňácká 25, 1:30:00, 1. místo

Neděle

Volný běh 12 km

Celkem za týden 219 km

 

 

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1011132

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images