Trénink 15.8. –21.8.2016: MSM – další legenda mezi závody

IMG 8608V době různých běhů s tisíci startujícími to vypadá, že sem pořád tahám nějaké mini závody, ale nemůžu si pomoci. MSM – Malý Svratecký maraton je opravdu legenda, protože už se běhá více jak 60 let (letos 63 ročník), protože 32 km je trať netradiční a protože atmosféra Vírského závodu je vždy rodinná a perfektní. Závodů tohoto typu už není mnoho, ale všechny, které jsem běžel, stály za to. Vezmu to popořádku. Pokud se přihlásíte dopředu, tak na místě platíte 100 Kč, jinak 150 Kč. Pokud přijedete vlakem do Nedvědic, tak vás pořadatel odveze autobusem na start.

 

Skoro celá obec je u toho nebo alespoň fandí na trati. To navíc dělají i v dalších obcích a k tomu tam často dávají před dům vlastní občerstvení pro běžce. Po doběhu kromě běžného osvěžení ještě dostanete poctivý řízek s chlebem a pivo (nebo nealko pokud jste řidič). Vegetariáni a podobní si mohou vzít chleba s okurkem. Vyhlašování probíhá tak, že každý si postupně vybírá ze stolu, který je plný cen. Prakticky všichni si odnesou aspoň nějakou drobnost. Po skončení závodů můžete zůstat na večerní veselici s živou hudbou a pochopitelně přespat někde v tělocvičně. Tak a teď to porovnejte z nějakou „masovkou“ za pouhých 1000 Kč. Ovšem tím nikoho netlačím, ať jezdí do Víru, kdyby tam náhodou přijelo 2000 běžců, tak se bojím, že atmosféra bude nenávratně pryč.IMG 8314

Vrátím se k letošnímu závodu, který byl celkem ovlivněn počasím, kdy se vrátilo léto, a teplota se přiblížila třicítce. Kousek po startu jsme se Honzou Kohutem rozhodli pro tempový závod a vydrželo mi to až do 14 km. Potom jsem začal odpadat a myšlenka na druhou polovinu běženou sólo mě zrovna nenadchla. K mému překvapení horko působilo i na Honzu a hlavně v kopci na Ujčov jsem ho dotahoval a potom opět v posledních kilometrech. Měl jsem toho opravdu celkem dost, ale motivace v podobě postavičky, která se přibližuje, byla dost velká. Všechno jsem utnul díky své „šikovnosti“, kdy jsem se 2,5 km před cílem na rovné silnici natáhl jak náš pes večer po horkém dni. Rozdíl byl v tom, že on si ustele na kobereček a já na hrubý asfalt. Bylo to vidět i na mých rukách, kolenech a dalších částech těla. Díky mírnému Závod 20.08.2016 Tepová frekvencešoku a únavě jsem se docela dlouho dostával zpět na nohy a půlminutová ztráta definitivně rozhodla, že už se o nic nemusím pokoušet. Kluka, který jel na kole a chtěl mi pomoci, jsem musel svým zvukovým projevem asi trochu vyděsit a na jeho dotaz zda nepotřebuji pomoci, jsem odpověděl až na jeho čtvrtý pokus. Výsledek 1:58:15 a druhé místo nakonec nebyl zas, tak špatný výsledek. Též mezičasy taky nebyly k zahození: 10 km – 34:20, 21 km – 1:13:40, 25 – 1:29:10.

Celý trénink během týdne byl spíše odpočinkový, abych se vzpamatoval z Rajeckého maratonu a předchozích náročnějších týdnů.

Pondělí

Volný běh 17 km

Úterý

Volný běh do práce
Odpoledne volný běh v terénu 30 km

Středa

Stupňovaný běh 12 km. (4:00 – 3:30). Celkem 22 km

Čtvrtek

Volný běh 19 km

Pátek

Volný běh 11 km

Sobota

MSM Vír 32 km, 1:38:15, 2. místo

Neděle

Volný běh 11 km

 

Celkem za týden 153 km

 

 

Komentáře   

 
0 #2 dao 2016-08-26 08:58
Ano, taky jsem přemýšlel čemu dám přednost, ale tradice zvítězila.

dao

Cituji Lenkačlenka:
:-) Nalákal jsi mě .O Víru jsem už slyšela,trasa je prý náročná.Bohužel termín koliduje s YESenickým nebo Slezským maratonem.Bude to tedy těžké rozhodování!
Citovat
 
 
0 #1 Lenkačlenka 2016-08-26 08:54
:-) Nalákal jsi mě .O Víru jsem už slyšela,trasa je prý náročná.Bohužel termín koliduje s YESenickým nebo Slezským maratonem.Bude to tedy těžké rozhodování!
Citovat
 

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1010005

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images