Květen - čas dalších změn

IMG 5034smNáhodní prohlížeči mého webu zjistili, že se na něm nic neděje a tak to zkouší jinde. Bojoval jsem s leností a hlavně nebylo o čem psát. To, že celkem pravidelně trénuji a málo závodím bylo jasné od Nového roku a začíná se to měnit až teď. Tedy nejen závodění, ale trochu i trénink. Snaha přesunout tréninkové úsilí především do tempových tréninků za cenu významného omezení objemu, bohužel nepřinesla kýžený výsledek.

Celkem solidně jsem ještě zaběhl zimní maratony v Budějovicích. V těch Českých za 2:45:45 a v těch Moravský za 2:42:15. Oba to byly plánované tréninkové maratony a záměrně jsem se brzdil. “Katastrofou” byla moje účast na 100km MČR v Plzni, kde jsem vzdal pro vyčerpání na 65 km. Za očekáváním pak byl také výsledek na Brněnském půlmaratonu, kde 1:14:36 rozhodně nepatří mezi kvalitní výsledky a navíc jsem si už po 3 km příšerně natáhl lýtko. Vrchol, bohužel negativní, přišel na mé oblíbené padesátce v Itálii, kde jsem slušně běžel jen asi 12 km a potom se trápil až do cíle. Tam jsem “exceloval” s výkonem 3:36 a vzápětí jsem se pozvracel. Jenom nevím jestli to bylo z námahy nebo to byla jen negativní reakce na výsledný čas. Celkově jsem měl dojem, že čím víc před závodem odpočívám, tím více jsem unavený.

Na schůzce z Pavlem Novákem jsme se dohodli na změně tréninku. Je zřejmé, že ačkoliv to asi odporuje běžným zákonitostem, tak ze všeho nejdříve ztrácím aerobní vytrvalost a potom mám problém zvládat jakoukoliv delší zátěž. Za prvé Pražský maraton půjdu jen tréninkově a celkově se příprava změní na variaci dle Lydiarda a tedy na nejbližší 2-3 měsíce na běhání vytrvalosti. Cílem bude vyladit formu na podzimní závody a především Winschoten, který bych chtěl absolvovat o něco důstojněji než loni. Co ještě napsat ke spolupráci s Pavlem. Zklamán nejsem, protože cílem byla změna a snaha si odpočinout. Na výkon to mělo spíše negativní vliv, ale je potřeba dál hledat cestu.

 

Komentáře   

 
+1 #1 Honza 2017-05-09 15:43
Už jsem se lekl že přestaneš přidávat články. Naštěstí jsem náhodný prohlížeč a tak jsem se konečně dočkal :D přeju hodně síly a energie do přípravy a závodů :-)
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985026

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images