Den 2. Gibraltar

Hned po anglické snídani, kde jsme si mohli dát i slaninu s vajíčky a topinkou, jsme vyrazili autem do města. Pokud někdo budete na Gibraltaru, tak do města autem nejezděte. Prostě tam nejde zaparkovat.

Dvakrát jsme projeli centrum, abysme nakonec zaparkovali u obchoďáku Morison. Tak jsme tam aspoň koupily pivo a vodu. Naštěstí na Gigraltaru není nikam daleko a už za 10 minut jsme byli v centru města na Main Street, kde korzují davy turistů.

Flickr Suite Plugin ERROR! Connection error: - "it was not possible to access the API call: it was returned an unexpected response status 403 Response: {"stat":"fail","code":95,"message":"SSL is required"}"

Po cestě jsem stihl vyfotit památník Americkým vojákům a už nás přivítala nefalšovaná Irská atmosféra Irish Town s klasickými hospodami. Po Hlavní ulici (skutečně se jmenuje Hlavní) jsme potom odbočili vlevo a zanedlouho narazili na další dva symboly staré dobré Anglie. Originál bobíka policistu a červenou poštovní schránku u pošty. Celá ulice je nabyta obchody, které prý výhodně nabízejí alkohol, cigarety a elektroniku, protože Gibraltar patří do bezcelní zóny. Při dalším postupu po Main street jsme se dostali až ke katedrále Saint Marry Crowded a na jedné ulici, kde jsme vybírali pohledy se mi povedlo zakoupit adaptér do místních zásuvek. Tedy pokud chcete dobíjet mobil a nekoupily jste adaptér na tříkolík předem, tak se dá celkem snadno zakoupit. Také se tady projevila místní dvojkolejnost v placení. Oficiální měnou je zde Gibraltarská libra, která má shodou okolností naprosto stejný kurz jako ta Anglická, ovšem všude vám vezmou i euro. Pravda často v poněkud nevýhodném kurzu, pochopitelně pro vás. Navíc například v obchoďáku vám vrátí jen libry. Na druhou stranu pokud vám nějaké libry zbyly, tak se obávám, že vám je Česku asi nebudou chtít vyměnit.

Následně jsme se přesunuli na Castle road a po obhlídce kostela Sacred Heart Church jsme to směrovali až k Moorish Castle což je pozůstatek arabského opevnění. Vzhledem k ubíhajícímu času jsme se přesunuli k obchodnímu domu a autem se dopravili na oběd. Po obědě jsme se přesunuli opět autem k Europa pointu, který byl ovšem velmi blízko od nás. Na velkém plácku, kde je velký maják a také docela velká mešita, která zrovna měla kolem svého minaretu lešení. Výhled na Afriku navozoval nostalgii dálek, a mírná mlha kombinovaná se sluníčkem umožňovala dělat moc pěkné fotky. Potkali jsem zde mladého Japonského běžce, který nás požádal o vyfocení.

Flickr Suite Plugin ERROR! Connection error: - "it was not possible to access the API call: it was returned an unexpected response status 403 Response: {"stat":"fail","code":95,"message":"SSL is required"}"

Autem jsme se potom vrátili do města a podél doků a pobřeží z návštěvou několika pláží se pomalu vrátili až k Europa pointy a potom zpět na hotel, kde začínala technická konference.  Krátkou zastávku jsme udělali akorát na pláži Camp Bay, kde jsme ověřili, že i když teplota vzduchu je asi 25°C, tak voda zrovna teplá není.

Technická konference nic zvláštního nepřinesla kromě informace, že trať bude úplně jiná než na propagačních materiálech a to z důvodu oprav silnice, které ostatně byly vidět právě při každé cestě přes město. Hned po mítinku nás vzal autobus k místnímu stadionu Victoria a hale, kde měl probíhat úvodní ceremoniál. Po zmatcích z vlajkami a přiřazenými vlajkonosiči, kdy například místo nápisu Australia dostali naši kolegové z Austrálie jméno Austria nám začala dudácká kapela vyhrávat na cestu do haly. První pohled říkal, že tam jako diváci jsou akorát doprovod, funkcionáři a malá skupinka neidentifikovaných lidí. Po představení výprav jsme sedli na tribunu a sledovali vystoupení tanečníků a dětí a pochopil jsem, že zbytek diváků jsou rodiče cvičenců. Dalším přesunem pomocí autobusu jsme dojeli do King Bastion, který je upraven na bowling a několik restaurací. V horní restauraci potom pro nás byla nachystána pasta párty se špagetami a pravou Gibraltarskou paellou. Na začátku se mi podařilo získat dvě sklenice červeného a ty druhé už jsem musel zaplatit. Do postele jsme se potom dostali kolem 22:30.

Pokračování

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
1010021

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images