Den 4. Gibraltar

1.11.2009 Gibraltar

Náš čtvrtý den na Gibraltaru začínal pohledem do mlhy a oblačnosti, která visela nad mořem jako závoj. Slunce a horko se očividně vyblblo na našem závodě a dnes se rozhodlo stávkovat. Po snídani jsme se sbalili, věci dali do auta a hlídače a portýra v jedné osobě poprosili o pohlídání auto zatím co budeme na výletě.

Flickr Suite Plugin ERROR! Connection error: - "it was not possible to access the API call: it was returned an unexpected response status 403 Response: {"stat":"fail","code":95,"message":"SSL is required"}"
 Při odchodu jsme potkali kuchaře, který nás svezl k botanické zahradě Alameda Gardens. Na 1. listopad kvetlo docela dost kytek i keřů. Bohužel některé části byly zavřené. Ze zahrady jsme šli přímo k lanovce, která vedla na Upper Rock. Cena byla 8 € za osobu, ale výhled docela stál za to. Nahoře nás čekal uvítací výbor místních opic, kterých je zde asi 200 a každá je pojmenovaná. Zákaz krmení pod pokutou 500 £, což nebrání opicím somrovat a pokoušet se něco ukrást. Na druhou stranu jsou ideálním objektem pro focení. Dali jsme kávu, rozhlídli se a pěšky vyrazili ke Great Siege Tunnels. Tento systém opevnění budovaný Brity od začátku 18. století provrtává celou skálu skrz na skrz. Muzeum za 8£ ukazuje alespoň kousek této historie. Díky postupnému zlepšování počasí se zlepšovala i viditelnost, takže fotky začali být trochu zajímavé. Vstupenka platila i další atrakce, takže jsme pěšky vyrazili k jeskyni St. Michele, která za války sloužila jako úkryt a nyní je zde mimo jiné koncertní síň. Pěšky jsme potom pokračovali až k našemu autu, které nás čekalo u hotelu.

Nakoupili jsme jídlo v supermarketu a rychle jsem doběhl hodit pohledy do velké červené schránky. Tyto pohledy došli přesně o měsíc později, takže mám pocit, že je pošťák nesl pěšky až do Česka. Po rychlé svačině jsme kolem 18 hodiny vyrazili směr Cádiz. Už po tmě jsme našli ubytování v kampu Pinar San José, kde za 24,5 € byla teplá voda pěkná hospoda a malý obchod. Stan stál za 10 minut a po 2 pivech v hospodě jsme zalehli.

Flickr Suite Plugin ERROR! Connection error: - "it was not possible to access the API call: it was returned an unexpected response status 403 Response: {"stat":"fail","code":95,"message":"SSL is required"}"

Pokračování

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
986277

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images