Den 7. Cordoba

Dějiny města Cordoba začínají 150 let před naším letopočtem. Ráno jsme to rychle zabalili a vyrazili do 30 km vzdálené Cordoby. Půl hodiny jsme pátrali po místě, kde zaparkovat a nakonec jsme našli spoustu místa u mostu Puente Romana za řekou Guadalquivir.

Flickr Suite Plugin ERROR! Connection error: - "it was not possible to access the API call: it was returned an unexpected response status 403 Response: {"stat":"fail","code":95,"message":"SSL is required"}"

Hned za mostem, který vedl přes poloprázdnou řeku s volavkami, čekali místní šoféři koňských povozů. My jsme rozhodně nebyli jejich zákazníci. Prohlídli jsme palác si naproti mešitě a hned potom jsme se vypravili přes Patio de los Naranjos do nitra mešity. Mezquita je původně muslimská stavba ve které se nachází přes tisíc sloupů. Když Cordóbu dobyli křesťané, tak prostřední část mešity strhli a místo ní postavili katedrálu. Nádherná kombinace obou architektur má neuvěřitelnou atmosféru. Z katedrály jsme zamířili do úzkých uliček Judérie, kde jsme navštívili Malou sinagogu. Uličkami, které evokují středověkou atmosféru jsme přes Plaza Del Potro se postupně vrátili zpět k měšitě. O kousek dál jsme se dostali do pevnosti Alcazar de Los Reyes Cristianos, kde bylo opět k vidění plno zahrad a jezírek. Další dlouhou procházku jsme udělali kolem řeky zpět na jedno náměstíčko, kde nám udělala dobře podvečerní káva. Jeden pán mě tam vnutil list papíru s místní historií za jedno euro. Na mostě jsem ještě stihl udělat pár podvečerních snímků a odjeli jsme hledat další ubytování.

První kemp, který byl v horách byl bohužel zavřený. Další kemp byl až u Granady bohužel také zavřený. Až třetí kemp v Granadě byl otevřený i když v nikdo nebyl na vrátnici, protože bylo po 22 hodině. Majitelka nás potom vyhledala sama. Jmenovalo se to Marie Eugenie a zřejmě to bylo nazváno přímo po samotné majitelce. Vzhledem k tomu, že nebyla sezóna, tak byla zavřená hospoda. Dali jsme si trochu jídla a vína a šli spát.

Odkaz na fotogalerii

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
985797

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images