USA 1. den - Lone Pine, Sequoia Forest

14.7.2010 Lone Pine

Noc po závodě Badwater Ultramaraton (1, 2, 3 )jsme vyrazili na výlet po jihozápadě USA. Na nocleh jsme sehnali snad poslední volný pokoj v Lone Pine - nebylo to nic moc, ale klima fungovala.

Flickr Suite Plugin ERROR! Connection error: - "it was not possible to access the API call: it was returned an unexpected response status 403 Response: {"stat":"fail","code":95,"message":"SSL is required"}"

Ráno kolem 10:00 jsme vyrazili směrem na Východ přes městečko Kernville okolo jezera Isabela Lake. Teplota byla opět kolem 40°C a okolo převažovala poušť. Cesta začala stoupat a přes městečko Jonsondale jsme se dostali až do Sequoia Forest parku. Krajina se výrazně změnila a mezi stromy začaly dominovat obrovské sequoie. Zastavili jsme u Sequoia 100 Giant Trail čili stezce, která vede kolem 100 obrovských sequoií. Není potřeba se obávat náročného terénu, protože vše bylo vyasfaltované s americkou důkladností, aby náhodou někdo neutrpěl v terénu třeba zranění. Na noc jsme se přesunuli k jezeru Success, kde jsme se ubytovali v kempu. V domku strážců nikdo nebyl a tak jsme se díky dědkovi, který tam zevloval mohli seznámit se zajímavým systémem placení. To se vezme formulář, vypíše se a vloží do obálky spolu s $15, kterou dáte do kastlíku a jdete bydlet. Vzápětí jsme se šli namočit do jezera a vyfotil jsem neskutečně kýčovitý západ slunce. Nedalo se nic dělat to nešlo nevyfotit. Kluci ještě zajeli do hospody a Renata a já jsme vlezli do stanu. Bylo sice teplo, ale spát se dalo.

Odkaz na fotogaleriiZvětšit mapu

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
986202

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images